Firma Bluehouse Capital nabyła budynek biurowy Alchemia I zlokalizowany w Gdańsku. Biurowiec został zakupiony przez fundusz joint venture stworzony przez Bluehouse Capital oraz Reino Partners. Dotychczasowym właścicielem budynku był gdański deweloper Torus.

Alchemia I – zlokalizowana w Gdańskiej Oliwie - to kompleks wielofunkcyjny z 2013 r. oferujący 16,7 tys. m.kw. powierzchni biurowej oraz ponad 4 tys. m.kw. powierzchni towarzyszącej, na której mieści się centrum rekreacyjno-sportowe. Bluehouse Capital jest założoną w 2004 roku firmą typu private equity zajmującą się inwestycjami na rynku nieruchomości.  Koncentruje swoją działalność na rynkach Europy Środkowo – Wschodniej poprzez biura zlokalizowane w Bułgarii, Czechach, Rumunii, Chorwacji, Serbii oraz Grecji.

- Zamknięcie w ostatnim czasie dwóch transakcji potwierdza istotne zaangażowanie Bluehouse i jego partnera, REINO, na rynku biurowym w Polsce, a z szerszej perspektywy niesłabnące zainteresowanie inwestorów regionalnymi rynkami nieruchomości. Znajduje to również potwierdzenie w danych statystycznych: udział rynków regionalnych w całkowitym wolumenie transakcji biurowych w Polsce w I półroczu 2015 sięgnął blisko 60 proc. Także z naszych obserwacji wynika, że wzmożona aktywność inwestorów i deweloperów na rynkach nieruchomości poza Warszawą będzie jeszcze wzrastać. Przy czym co istotne, mamy do czynienia z zaangażowaniem zarówno deweloperów lokalnych (Torus w przypadku Alchemii), jak i międzynarodowych (Skanska w przypadku Malty House) – podkreśla Przemysław Kucharski, partner z kancelarii CMS, która w ostatnich tygodniach reprezentowała Bluehouse przy nabyciu w joint-venture z REINO Dywidenda Plus budynków Alchemia I w Gdańsku oraz Malta House w Poznaniu.