Trwa wynajem powierzchni handlowej w Nowym Dworcu Olsztyn, inwestycji realizowanej przez spółkę Retail Provider. Za doradztwo przy opracowywaniu strategii wynajmu obiektu odpowiada firma DTZ.

Galeria handlowa w ramach Nowego Dworca Olsztyn zajmie około 45 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA), obejmie blisko 180 punktów handlowo-usługowych, wielosalowe kino, a także dużą strefę rozrywki z lokalami gastronomicznymi.

- O ogromnym potencjale inwestycji stanowi jej unikalny koncept, polegający na połączeniu galerii handlowej z nowymi obiektami dworca kolejowego i autobusowego. Adekwatny model zintegrowanego centrum komunikacyjno–usługowego z sukcesem realizowany jest obecnie w Katowicach i Poznaniu. Obiecujące perspektywy biznesowe zapewnia również imponująca liczba potencjalnych klientów, do których Nowy Dworzec Olsztyn kieruje ofertę. To nie tylko blisko dwieście tysięcy olsztynian, półtora miliona mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, ale i milion turystów, którzy corocznie odwiedzają stolicę Warmii i Mazur – mówi Edyta Bobek, Associate Director w Zespole Powierzchni Handlowej w DTZ.

Dodatkowe szanse dla olsztyńskiego projektu stwarza otwarcie w lipcu tego roku małego ruchu granicznego z Obwodem Kaliningradzkim i stosunkowo niskie nasycenie powierzchnią centrów handlowych na tle miast liczących 100 - 200 tys. osób. Zgodnie z branżowymi raportami, Olsztyn zajmuje także wysoką pozycję pod względem rocznej siły nabywczej na mieszkańca, a wynik 6,500 euro zbliżony jest np. do Krakowa.

Autorem koncepcji architektonicznej Nowego Dworca Olsztyn jest biuro FS&P Arcus, pracownia z blisko 25-letnią tradycją.

- Inwestycja w Olsztynie będzie pełnić nie tylko funkcję handlowo-rozrywkową, ale również miastotwórczą. Przed Nowym Dworcem Olsztyn powstanie plac z elementami zieleni, wody i nowoczesnych mebli miejskich – mówi Andrzej Bąkowski, architekt z pracowni FS&P Arcus.

Inwestor Nowego Dworca Olsztyn, Retail Provider, pozyskał partnera strategicznego zapewniającego pełne finansowanie projektu i oczekuje obecnie na uchwalenie planu miejscowego. Przyjęcie dokumentu umożliwi rozpoczęcie realizacji inwestycji, która może być oddana do użytku już w 2014 r. O projekcie pisaliśmy więcej we wrześniu.