Echo Investment Property Management, spółka zarządzająca obiektami należącymi do Echo Investment, uzyskała certyfikat potwierdzający zgodność stosowanego systemu zarządzania środowiskowego z wymaganiami normy ISO 14001:2004.

Podstawowym zadaniem normy ISO 14001 jest wspomaganie działań związanych z ochroną środowiska oraz ograniczeniem i zapobieganiem zanieczyszczeniom, a przyjęty w niej model systemu zakłada ciągłe doskonalenie, rozwój i propagowanie wiedzy z tego zakresu.

Zakończony sukcesem proces certyfikacji to z jednej strony konsekwencja stosowanych przez spółkę już od dawna standardów zarządzania, a z drugiej odpowiedź na oczekiwania najemców i partnerów inwestycyjnych.

- Spełnienie norm zarządzania środowiskowego to jeden z podstawowych instrumentów realizacji polityki ekologicznej krajów Unii Europejskiej i bardzo ważny element regulowania relacji między środowiskiem a gospodarką. Stosowanie norm pozwala minimalizować negatywny wpływ na środowisko, daje wymierne korzyści ekonomiczne, stanowi również ważny element rozwoju firm. Co ważne, przyjęty system, wymaga ciągłego doskonalenia i kontrolowania. W Polsce posiadanie takiego certyfikatu stale się upowszechnia, co świadczy zarówno o rozwoju naszej gospodarki, jak i rosnącej świadomości ekologicznej. Cieszymy się, że nasza firma może aktywnie uczestniczyć w tym procesie - mówi Wojciech Knawa, dyrektor Echo Investment Property Management.

Echo Investment Property Management (dawniej Est-On Property Management) zarządza obecnie 16 centrami handlowymi i budynkami biurowymi (łącznie 370 000 mkw. powierzchni wynajmowanej) i obsługuje około 1000 najemców.