Deweloper Echo Investment planuje budowę biurowca klasy A we Wrocławiu. Inwestor pożyczył na realizację Aquarius Business House ponad 90 mln złotych.

Echo Investment zawarł z Alior Bank SA umowę kredytową o wartości 93,3 mln złotych. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na realizację Aquarius Business House - biurowca klasy A powstającego w centrum Wrocławia.

- Alior Bank to nasz nowy partner. Cieszymy się, że zaczynamy naszą współpracę od tak ciekawego projektu jak Aquarius Business House. Szczególnie, że ze względu na bardzo dobrą lokalizację i rangę pozyskanych najemców, zainteresowanie finansowaniem tej inwestycji spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Alior Bank w tym procesie okazał się pewnym i skutecznym partnerem i mamy nadzieję na współpracę przy kolejnych projektach - mówi Grzegorz Iwański, dyrektor działu finansowania Echo Investment.

Aquarius Business House powstaje w centrum Wrocławia u zbiegu ulic Borowskiej i Swobodnej. Obiekt składa się z dwóch 7-kondygnacyjnych budynków. Dotychczasowi najemcy inwestycji to m.in. Tieto Poland i PwC.

Projekt jest realizowany w dwóch etapach. Pierwszy z nich rozpoczął się w czerwcu 2011 roku i zakończy w listopadzie tego roku.

Zakończenie drugiego etapu zaplanowano na wrzesień 2013 roku. Wykonawcą stanu surowego obiektu jest Eiffage Budownictwo Mitex SA. Architektura budynku powstała w pracowni Arcad z Kielc.

Powierzchnia biurowa całego obiektu przeznaczona na wynajem to 25 000 mkw. W biurowcu znajdzie się miejsce również na przychodnię medyczną, lunch bar, restaurację, kawiarnię, salonik prasowy, fitness club.