Firma deweloperska Echo Investment w pierwszym kwartale 2012 roku osiągnęła zyski w wysokości 31 mln złotych. Jednak los kolejnych inwestycji zależy od sytuacji na rynku.

W I kwartale tego roku zysk netto osiągnięty przez firmę wyniósł blisko 31 mln złotych. Przychody operacyjne w I kwartale 2012 wzrosły w stosunku do 2011 o blisko 80 proc. i wyniosły 153,8 mln PLN.

Największe zyski firmie przynosi sektor centrów handlowych i handlowo-rozrywkowych - 76 mln złotych, natomiast sektora biur i hoteli wyniósł 20 mln złotych, sektor mieszkaniowy 56 mln zł, a pozostałe 2 mln zł.

Pod koniec I kwartału Grupa Kapitałowa posiadała 5 centrów handlowych, 3 centra handlowo-rozrywkowe i 7 projektów biurowych przeznaczonych pod wynajem. Jednocześnie, w fazie przygotowawczej znajduje się 13 centrów handlowych i handlowo-rozrywkowych oraz 11 inwestycji z sektora biurowo-hotelowego w Polsce. Ich dalszy los zależy od rozwoju sytuacji na rynku nieruchomości.

Wśród projektów handlowych firmy w przygotowaniu znajduje się m.in. Galeria Olimpia w Bełchatowie, czy Metropolis w Poznaniu. Natomiast na rynku nieruchomości biurowych Echo Investment planuje realizację m.in. biurowca Tryton w Gdańsku, czy kolejne etapy rozbudowy warszawskiego biurowca Konstruktorska.