Katowicki dworzec został gruntownie odnowiony. Na nowo zaaranżowano wnętrza wewnątrz obiektu – oprócz poczekalni i nowych toalet, podróżni znajdą tam również lokale komercyjne, w których wkrótce otwarte zostaną apteka i salonik prasowy. Prace w budynku objęły także konserwację znajdującego się wewnątrz sgraffito autorstwa Stefana Suberlaka. W ramach modernizacji wykonano także nowe pokrycie dachowe i nową elewację, a wewnątrz wymieniono wszystkie instalacje.
Dworzec został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku zamontowane zostały ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących. Dostosowano również toalety. W budynku pojawi się też nowy system informacji pasażerskiej. Dzięki inwestycji zmianie uległo otoczenie obiektu. Obok budynku wykonany został parking na 16 miejsc postojowych. Przy dworcu pojawiły się stojaki na rowery oraz nowe ławki.

Prace modernizacyjne na dworcu przeprowadziła firma POL-REM sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniósł 2,7 mln zł i został pokryty ze środków Budżetu Państwa oraz środków własnych PKP S.A.

Katowice Ligota to nie jedyny dworzec, który odzyskuje blask dzięki PKP S.A. Obecnie spółka realizuje modernizację dworca w Gliwicach. Już wkrótce podróżni będą mogli korzystać również z odnowionego dworca Częstochowa Osobowa.