Z początkiem roku rozpoczęły się prace przy Galerii Dzierżoniów na Dolnym Śląsku. Otwarcie powstającej w miejsce dworca PKS galerii ma nastąpić jesienią tego roku. 

Na początku stycznia rozpoczęły się prace przy budowie Galerii Dzierżoniów, której inwestorem jest Biuro Inwestycji Kapitałowych z Krakowa. Zamknięcie stanu surowego nastąpi we wrześniu, a otwarcie dla klientów zaplanowano na koniec roku.

Galeria Dzierżoniów będzie znajdować się w centrum Dzierżoniowa, przy skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich i Prochowej. Docelowo w galerii będzie działać 20 punktów usługowych, a łączna powierzchnia handlowa wyniesie 5 tys. mkw. Do dyspozycji klientów będzie ok. 120 miejsc parkingowych. Wśród najemców znajdują się m.in. Euro RTV AGD, Martes Sport.

Inwestorem Galerii Dzierżoniów jest BIK Zarządzanie Projekt 2 S.K.A., spółka zależna Biura Inwestycji Kapitałowych z Krakowa, generalnym wykonawcą jest firma Erbud, a za komercjalizację odpowiada Retail Concept. Koncepcję architektoniczną Galerii Dzierżoniów przygotowało biuro Bose International, za projekt budowlany i wykonawczy odpowiada zaś Biuro ArKuS. Więcej o historii inwestycji pisaliśmy w ubiegłym roku.