Panattoni Europe poinformował o całkowitym wynajęciu Panattoni Park Wrocław II. Nowym klientem jest jeden z kluczowych operatorów logistycznych: Pantos Logistics Poland, który zajmie ponad 6 000 mkw. 

Panattoni Park Wrocław II to jeden czterech dolnośląskich parków dewelopera o powierzchni 60 600 mkw., który został wynajęty w całości. Nowym klientem jest Pantos Logistics Poland, należący do jednej z największych firm logistycznych na świecie. Operator zapewnia kompleksowe usługi w zakresie spedycji drogowej, morskiej, a także lotniczej oraz magazynowania i obsługi celnej. W Panattoni Park Wrocław II klient zajmie ponad 6 000 mkw. , z czego 5 617 mkw. przeznaczone zostanie na magazyn, zaś 390 mkw. na biura. W zawarciu umowy pośredniczyła agencja nieruchomości Jones Lang LaSalle.

Dolny Śląsk to piąty pod względem wielkości magazynowy region kraju i jedna z najważniejszych lokalizacji, na co wpływa m.in. jego centralne położenie w Europie Środkowo-Wschodniej oraz obecność Wrocławia - najsilniejszej dolnośląskiej lokalizacji. Dzięki rozwojowi infrastruktury i realizowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, przedsięwzięcia umiejscowionego na północno-zachodnich obrzeżach miasta, region dysponuje dużym potencjałem inwestycyjnym. Panattoni Europe doceniając ten fakt, na Dolnym Śląsku dysponuje aż czterema parkami o łącznej docelowej powierzchni 224 350 mkw.

Panattoni Park Wrocław II  składa się z dwóch obiektów, o łącznej powierzchni 60 600 mkw. Położony jest wzdłuż krajowej autostrady A4, bezpośrednio przy węźle Pietrzykowice, gdzie krzyżują się drogi A4, E67, A8 - obwodnicy Wrocławia. Projekt zlokalizowany jest 14 km od centrum Wrocławia, w Nowej Wsi Wrocławskiej, około 13 km od międzynarodowego lotniska we Wrocławiu.