O PPP uczyć się od doświadczonych - taka idea przyświecała spotkaniu szwedzkiej i dolnośląskiej administracji na Dolnym Śląsku.

O szwedzkich doświadczeniach w realizacji projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego rozmawiali wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Łużniak oraz gubernator szwedzkiego Vastmanlandu Ingemar Skogo.

Vastmanland to region położony w centralnej części Szwecji. Wizyta gubernatora na Dolnym Śląsku to efekt współpracy pomiędzy regionami, która trwa nieprzerwanie od 1999 roku, kiedy to po raz pierwszy szwedzka delegacja gościła na Dolnym Śląsku.

W spotkaniu z wicemarszałkiem Łużniakiem oraz urzędnikami z departamentu Infrastruktury poruszono wiele zagadnień związanych z inwestycjami w ramach formuły PPP. Szwedzi opowiedzieli o swoich doświadczeniach, natomiast wicemarszałek Łużniak przedstawił pomysł zarządu powierzenia zarządzania drogami wojewódzkimi podmiotom prywatnym. Pomimo różnic w szczegółowych rozwiązaniach inwestowania w takiej formule, wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się, że jest to ciekawa inicjatywa i warto pracować nad jej wdrożeniem w życie.