W dniach 16-18 maja w Poznaniu odbędzie się Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2012. To już jedenasta edycja kongresu, która będzie miała miejsce w Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich, a tematem przewodnim będzie:  „Zrównoważona logistyka – człowiek, środowisko, gospodarka”. 

Polski Kongres jest okazją do integracji środowiska najważniejszych przedstawicieli z branży logistyki i umożliwia wymianę doświadczeń, nawiązanie współpracy gospodarczej, a także promowanie najnowszych rozwiązań i zastosowanie ich w praktyce, w pełnych zakresie. Tegoroczna edycja będzie przebiegała pod hasłem „Zrównoważona logistyka – człowiek, środowisko, gospodarka”.

W tym roku zostaną omówione m.in. tematy dotyczące nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych i technicznych, wdrożonych w różnorodnych obszarach logistyki, jak również w całych łańcuchach dostaw. Ponadto zaplanowane jest zwiedzanie czołowych nowoczesnych przedsiębiorstw z branży logistycznej, działających w Poznaniu i jego najbliższych okolicach. Po raz kolejny organizatorem kongresu jest Instytut Logistyki i Magazynowania, Polskie Towarzystwo Logistyczne przy współpracy Wyższej Szkoły Logistycznej.

Do szerokiego grona partnerów tegorocznej edycji kongresu dołączył Amwin- projektant i wykonawca hal oraz biurowców, który będzie można odwiedzić na wystawie logistycznej. Na stoisku wystawienniczym spółki, jak i podczas konferencji, wszystkie zainteresowane osoby będą mogły pogłębić wiedzę z zakresu projektowania i kompleksowego wykonania obiektów magazynowych w zakresie prac budowlanych, ale również optymalnego projektowania przestrzeni magazynowej i procesów logistycznych z wykorzystaniem systemów informatycznych. Amwin to firma z Wielkopolski, która zajmuje się projektowaniem i kompleksowym wykonaniem hal oraz biurowców.