W dniach 20-23 listopada odbędzie się czwarta edycja Targów Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA oraz towarzyszący jej Salon Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD.

Patronat honorowy nad wydarzeniami objęło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. W tym roku hasłem przewodnim targów GMINA będą Nowoczesne Narzędzia dla Rozwoju Regionów. Targi GMINA to platforma komunikacji między producentami i dostawcami usług usprawniających funkcjonowanie regionów a reprezentantami samorządów, odpowiedzialnymi za realizację zadań własnych jednostek samorządów terytorialnych. Podczas tego wydarzenia będzie można zapoznać się z najbardziej nowoczesnymi i efektywnymi ekonomicznie rozwiązaniami polepszającymi jakość i komfort życia lokalnych społeczności.

Udział w czwartej edycji potwierdziły już firmy świadczące usługi w zakresie architektury miejskiej, przedsiębiorstwa oferujące doradztwo finansowe, informatyzację i promocję gospodarczą gmin, Agencja Mienia Wojskowego oraz wydawnictwa branżowe. Natomiast przedstawiciele samorządów lokalnych będący wystawcami Salonu Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD 2012 przedstawią oferty inwestycyjne własnych regionów.

W tym samym czasie co GMINA I INVESTFIELD odbędą się także Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO, Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA oraz premierowa edycja Salonu Lokalnego i Regionalnego Transportu Publicznego DWORZEC. Takie zestawienie targów w jednym miejscu i czasie stanowi jedyne tego typu wydarzenie w Polsce skierowane do samorządowców i inwestorów, które w 2011 roku na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich przyciągnęło ponad 20.000 samorządowców i przedsiębiorców.

Więcej na temat targów na stronach: : www.gmina.mtp.pl, www.investfield.mtp.pl