W Szymanach zostanie uzbrojone 100 ha terenów przemysłowych

  • 14 lipca 2023
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

Unibep SA podpisał umowę z Gminą Szczytno na uzbrojenie terenów przemysłowych w miejscowości Szymany (woj. warmińsko-mazurskie). Inwestycja, o wartości około 64 mln zł brutto (52 mln zł netto), ma na celu stworzenie infrastruktury niezbędnej do rozwoju przemysłowego na obszarze niemal 100 hektarów. Termin realizacji robót wynosi 18 miesięcy. 

Celem tej inwestycji jest stworzenie profesjonalnej strefy gospodarczej przy lotnisku w Szymanach. Planowany obszar przemysłowy będzie obejmować pełną infrastrukturę, w tym drogi oraz sieci wodno-kanalizacyjne, prądowe, gazowe i teleinformatyczne. Uzbrojenie tych terenów przemysłowych jest kluczowe dla przyciągnięcia inwestorów, tworzenia nowych miejsc pracy oraz stymulowania rozwoju lokalnej gospodarki.

– Z Panem Wójtem spotkaliśmy się dokładnie dwa lata temu. Wtedy jako firma Unibep pytaliśmy o możliwość zainwestowania w region Warmińsko Mazurski. Zaczęło się od tego, że chcieliśmy postawić wytwórnię mas bitumicznych. Wiedzieliśmy, że ten region to rynek perspektywiczny. Jesteśmy firmą Polską i stawiamy na wschodnią Polskę (…). Dwa lata temu udało się i dzięki panu Wójtowi mogliśmy postawić wytwórnię w Lipowej Górze, a dziś dzięki wytwórni możemy startować w przetargach i je wygrywać. – powiedział Sławomir Moczydłowski, Dyrektor Infrastruktury Drogowej, Unibep SA.

To trzecia podpisana w tym roku umowa na terenie Warmii i Mazur - jest to kolejny krok w kierunku konsekwentnie realizowanej strategii Oddziału Infrastruktury polegającej na budowaniu swojej obecności w Województwie Warmińsko Mazurskim.  

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów