Dąbrowa Górnicza: Tucznawa z nową fabryką

  • 8 maja 2023
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. UM Dąbrowa Górnicza)

26 kwietnia kolejny zakład na terenie inwestycyjnym „Tucznawa” w Dąbrowie Górniczej rozpoczął oficjalnie swoją działalność. W nowej fabryce, należącej do firmy JassBoard, powstaje tektura falista.

JassBoard, który jest częścią międzynarodowej grupy Jass, działa już od kilku miesięcy. Teraz jednak nastąpiło oficjalne otwarcie fabryki. Wśród gości uroczystości znaleźli się m.in. przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dąbrowscy samorządowcy, a także klienci i kontrahenci firmy.

– Współpraca miasta z firmą JassBoard od samego początku, od wstępnych rozmów poprzez cały proces inwestycyjny, układała się bardzo dobrze. Dlatego pragnę podziękować za zaufanie i wybór Dąbrowy Górniczej na miejsce swojej działalności. Ta decyzja pokazuje również, że strefa „Tucznawa” to wyjątkowe miejsce, w którym duzi przedsiębiorcy z powodzeniem mogą się rozwijać. Życząc sukcesów spółce JassBoard, mogę zapewnić o naszym dalszym wsparciu dla Państwa przedsięwzięć. – podkreśla Wojciech Kędzia, zastępca prezydenta miasta.

Główny profil działalności dąbrowskiego zakładu to wytwarzanie arkuszy z tektury falistej. Przedstawiciele spółki podkreślają, że inwestycja w Dąbrowie Górniczej to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na ten asortyment, a co za tym idzie, konieczność zwiększenia mocy produkcyjnych.

Idealnym zapleczem dla potencjalnych poddostawców bądź nowych firm z sektora MŚP są działki położone na terenie inwestycyjnym „Kazdębie”, który jest również objęty granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. W 2021 roku teren został wyróżniony przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) tytułem „Grunt na medal 2021”.

Strefa Aktywności Gospodarczej „Kazdębie” dysponuje wolnymi, wyrównanymi i uzbrojonymi działkami o powierzchni od ok. 0,5 ha do 1 ha, o łącznej powierzchni ok. 5 ha. Na zakup działek od początku 2022 roku zdecydowały się już trzy firmy. Szlaki przetarł Calmtec, zajmujący się wykonawstwem konstrukcji stalowych, urządzeń dla przemysłu oraz instalacji technologicznych. W czerwcu br. właścicielem nieruchomości została firma JM Stale, wytwarzająca prefabrykaty zbrojeniowe dla budownictwa. Dąbrowska spółka Alnet to trzecia firma, która kupiła działkę inwestycyjną w Kazdębiu. Przedsiębiorstwo będzie produkować tam okucia i klamki do okien.

Tereny „Tucznawa” i „Kazdębie” leżą niedaleko od siebie i mają dobre połączenie drogowe. Więcej o atutach tego miejsca można znaleźć na stronie www.dabrowa-gornicza.com/kazdebie/

– Obserwujemy coraz większe zainteresowanie tym terenem. Dostajemy wiele zapytań od potencjalnych nabywców, będziemy ogłaszać kolejne przetargi na sprzedaż nieruchomości inwestycyjnych. Jeżeli ktoś chce skorzystać z atutów tego atrakcyjnego miejsca, nie powinien zwlekać z decyzją – stwierdza Paweł Zygmunt, kierownik referatu rozwoju i obsługi inwestora UM w Dąbrowie Górniczej.

Grupa Jass jest wiodącą europejską firmą branży papierniczej. W zakładach w Fuldzie, Rudolstadt/Schwarza i Erfurcie w Niemczech, a także w Gostyniu i Dąbrowie Górniczej w Polsce, zatrudnia łącznie 800 osób. Jego niemieckie filie zajmują się pozyskiwaniem makulatury i przerabianiem jej na papier służący do produkcji tektury. Fabryka w Gostyniu wytwarza tekturę litą, a dąbrowskie przedsiębiorstwo tekturę falistą. Jego zdolność produkcyjna opiewa na 550 mln mkw. rocznie.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów