29 sierpnia 2014 r. nastąpiła inauguracja jedynego w Europie Miasta Mody. Proces jego rozbudowy trwał ponad 20 lat i już teraz całkowita powierzchnia Ptak Fashion City wynosi 250 tys. mkw. To pierwszy tak kompleksowy obiekt, który pozwala na handel, produkcję oraz wystawiennictwo odzieży w jednym miejscu na dużą skalę. Nowo wybudowana Hala EXPO 
o powierzchni 30 tys. mkw. jest największym budynkiem ekspozycyjno-handlowym w Europie. Planowana jest rozbudowa Ptak Fashion City, której koszt przewidziany jest na ponad 600 mln Euro.

W ciągu pierwszego półrocza 2014 roku powierzchnia zajmowana przez nowe centra handlowe zwiększyła się w Polsce o 559 586 mkw.– wynika z danych CBRE. Plasuje to Polskę na piątym miejscu zestawienia globalnej firmy doradczej w sektorze nieruchomości komercyjnych. Wskazuje to na dużą aktywność inwestycyjną deweloperów powierzchni handlowych.

- Rozbudowa i rozwój Ptak Fashion to wynik rosnącego zapotrzebowania polskich producentów, którzy eksportują coraz więcej i tym samym potrzebują powierzchni, na której mogą dokonywać transakcji i prezentacji kolekcji – mówi Tomasz Szypuła Członek Rady Nadzorczej Ptak S.A. – Warto podkreślić, że tak naprawdę nie jesteśmy nawet w połowie drogi zaplanowanych inwestycji. 
W perspektywie 10-letniej planowana jest budowa nowych obiektów, których łączna powierzchnia zadaszona z już obecnymi budynkami wyniesie milion metrów kwadratowych. Rozbudowa Miasta Mody może pochłonąć ponad 600 mln Euro.

Obecnie w obrębie Ptak Fashion City funkcjonuje park wystawienniczo-handlowy wraz 
z infrastrukturą pomocniczą, a w nim: Centrum Handlu Hurtowego – powierzchnia 200 000 mkw.. Pozwala na sprzedaż hurtową Polskiej odzieży głównie na rynki europejskie. Głównymi klientami są odbiorcy z Rosji, Ukrainy, Francji, Niemiec, Czech, Słowacji oraz krajów nadbałtyckich, Litwy, Łotwy oraz Estonii. Centrum pozwala na handel ponad 2500 producentom i importerom.

Ptak Moda – powierzchnia wystawiennicza 15 000 mkw.. Jest największym showroomem odzieży w Europie, w którym swoje kolekcje prezentuje i sprzedaje 500 producentów. Sprzedaż odbywa siew sposób tradycyjny stacjonarnie na miejscu jak również poprzez platformę e-commerce.

Hala Ptak Expo – powierzchnia 30 000 mkw.. Największa hala wystawienniczo-handlowa w Europie.

Ptak Outlet – największy outlet w Polsce, powierzchnia 33 000 mkw..