Firma Ghelamco sfinalizowała dzisiaj sprzedaż T-Mobile Office Park, Łopuszańska Business Park oraz Katowice Business Point oddziałowi firmy private equity – Starwood Capital Group. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Łączna powierzchnia biurowa trzech sprzedanych inwestycji to 78 000 mkw. T-Mobile Office Park i Łopuszańska Business Park to projekty oddane do użytku przez Ghelamco w maju 2013 roku. Oba są  położone w biznesowych częściach dzielnic Mokotów i Włochy, natomiast Katowice Business Point, oddany do użytku w 2010 roku, mieści się w samym centrum Katowic. Budynki odniosły już sukces komercyjny – zostały wynajęte niemal w 100 proc. tak znaczącym najemcom jak T-Mobile, Citibank, Allianz, Alior Bank, Tauron, PwC, czy Żywiec.

Projekty wyróżnia również zastosowanie rozwiązań z zakresu zrównoważonego budownictwa. Wszystkie trzy są certyfikowane w systemie BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Methodology). T-Mobile Office Park był pierwszym zrealizowanym w Polsce budynkiem biurowym, który otrzymał certyfikat BREEAM Excellent, co przyczyniło się do uzyskania przez inwestycję szeregu prestiżowych nagród i wyróżnień takich jak Green Building of the year in CEE 2013, Green Building of the year in Poland 2013 oraz Essa Green Award.

- Chciałbym pogratulować funduszowi Stawood wejścia w posiadanie trzech najwyższej klasy inwestycji. Ta transakcja podkreśla wartość naszych projektów jako produktów inwestycyjnych oraz wiodącą rolę Ghelamco na polskim rynku nieruchomości. Wyjątkowość umowy ze Starwood wynika także z faktu, iż po raz pierwszy przeprowadziliśmy transakcję, w której jednocześnie sprzedane zostały trzy nasze budynki. Środki pozyskane ze sprzedaży zostaną zainwestowane w nowe projekty biurowe, mieszkaniowe i handlowe. –  powiedział Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

- Wierzymy,  że te nieruchomości mają potencjał, by korzystać z ciągłego wzrostu najszybciej rozwijającej się gospodarki w Europie. Ta transakcja podkreśla rosnącą obecność Starwood Capital Group w Europie oraz naszą umiejętność korzystnego inwestowania na rynkach, które w naszym przekonaniu w długim okresie zyskają na procesie ożywienia gospodarczego. – powiedział Keegan Viscius, wiceprezes Starwood Capital Group.

Doradcami Ghelamco zaangażowanymi w przeprowadzenie transakcji były firmy Jones Lang LaSalle i Hogan Lovells.