Krakowski Park Technologiczny wydał kolejne decyzje o wsparciu inwestycji

  • 8 czerwca 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Krakowski Park Technologiczny wydał kolejne decyzje o wsparciu inwestycji

Kolejne decyzje o wsparciu trafiają do małopolskich przedsiębiorców. Mimo trudnej sytuacji gospodarczej, nawet małe firmy decydują się na rozwój, korzystając z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Tym razem decyzje otrzymają małe przedsiębiorstwa z gmin Nawojowa i Gorlice. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe KALI Janusz Krawczyk dzięki wsparciu zakupi i wdroży nowe maszyny CNC oraz infrastrukturę logistyczną. KALI to firma rodzinna, która zajmuje się produkcją elementów metalowych dla różnych branż, także na terenie Unii Europejskiej. W ramach nowej inwestycji zadeklarowała poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 5 000 000,00 zł.

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „SEBA” P. Boczoń S. Boczoń spółka jawna działa w branży wyrobów ze skóry, produkuje skórzane elementy wyposażenia samochodów, jachtów, motocykli itp. W Gorlicach powstanie nowy zakład z halą produkcyjną o powierzchni ok. 2000 metrów kwadratowych oraz częścią magazynową wyposażoną w nowoczesne systemy pozwalające na przyjmowanie większej liczby zleceń. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 6 850 000,00 zł.

W 2020 roku Krakowski Park Technologiczny wydał 10 decyzji o wsparciu, przedsiębiorcy zadeklarowali ponad 127 milionów nakładów inwestycyjnych oraz utworzenie 438 osób miejsc pracy. Połowa z tych decyzji została wydana w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów