Gmina Gromadka sprzedała działkę inwestycyjną

  • 12 listopada 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Działki inwestycyjne na terenie dawnego lotniska w Gminie Gromadka

Na początku listopada Grupa STEICO kupiła działkę inwestycyjną o powierzchni 16,5 ha, położoną około 70 km na wschód od Zgorzelca, bezpośrednio przy autostradzie A4  w Gminie Gromadka (woj. dolnośląskie). Działka stanowi część dawnego lotniska, które obecnie jest przekształcane w tereny inwestycyjne

Na działce powstanie hala produkcyjna z dwoma liniami technologicznymi do produkcji sprężystych mat termoizolacyjnych i płyt termoizolacyjnych z włókien drzewnych, wytwarzanych w procesie suchym. Zakład wyposażony będzie w nowoczesny plac surowca, z którego drewno poddane defibracji będzie prasowane w nowoczesne płyty izolacyjne. Metoda sucha należy do bardziej ekologicznych metod wytwarzania płyt typu LDF, gdyż ogranicza zużycie wody. Do ekologicznych rozwiązań należy również zaplanowany w zakładzie kocioł na biomasę, który dostarczy ciepło wykorzystując wytworzone w zakładzie odpady drzewne. 

Zgodnie z obecnymi szacunkami, przewidywana łączna kwota inwestycji wyniesie ok. 60 - 70 mln euro.

Budowa fabryki w Gromadce umocni Grupę STEICO na pozycji światowego lidera produkcji materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych i zapewni wzrost wyników sprzedaży.

STEICO jest światowym liderem w produkcji materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych i jedynym producentem w branży, który oferuje zintegrowany system budowlany z surowców naturalnych, w którym materiały termoizolacyjne i elementy konstrukcyjne uzupełniają się.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów