Do końca listopada w ramach PSI wydano 470 decyzji o wsparciu inwestycji

  • 6 grudnia 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

Od początku 2021 r. do końca listopada w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydano już 470 decyzji inwestycyjnych o łącznej wartości 20 mld zł z równoczesną deklaracją stworzenia 10 519 nowych miejsc pracy.

– Nasz kraj jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania. Pomimo pandemii notujemy stabilny wzrost projektów w ramach instrumentów wsparcia inwestycyjnego. Wskazują na to dane, jakie otrzymujemy z Polskiej Strefy Inwestycji. Wynika z nich, że w porównaniu z końcem  listopada ubiegłego roku, pod względem liczby projektów notujemy wzrost o 59% r/r. W przypadku wartości inwestycji mamy wzrost o 86% , zaś w liczbie nowych miejsc pracy - wzrost aż o 125%. –  powiedział wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Natomiast w porównaniu do analogicznego okresu sprzed pandemii, czyli od początku stycznia do końca listopada 2019 r., w liczbie projektów nastąpił wzrost o 53%, w wartości inwestycji wzrost o 48%, a w liczbie nowych miejsc pracy wzrost o 79%.

Znakomity bilans PSI

Z każdym miesiącem wzrasta aktywność polskich firm z sektora MŚP w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. W ciągu pierwszych jedenastu miesięcy tego roku ich udział w liczbie projektów inwestycyjnych wyniósł 65%. To jest dokładnie tyle samo, ile przez cały 2020 r.

Od początku 2021 r. do końca listopada br. w ramach PSI wydano 470 decyzji o wsparciu inwestycji ( tylko w listopadzie 57 decyzji) o łącznej wartości 20 mld zł (w listopadzie – 1,7 mld zł) z równoczesną deklaracją stworzenia 10 519 nowych miejsc pracy (w listopadzie zadeklarowano 579 nowych miejsc pracy).

Od początku  2021 r. do końca listopada, w trzech największych Specjalnych Strefach Ekonomicznych: Katowickiej, Kostrzyńsko-Słubickiej SSE i TSSE Euro-park "Wisłosan" - rozpoczęto realizację aż 139 projektów na łączną kwotę 8,5 mld zł. To jak dotąd w sumie 30% projektów inwestycyjnych i łącznie 43% wartości wszystkich inwestycji, jakie uruchomiono na terenie w ramach PSI w tym roku.

Natomiast od września 2018 r., czyli od początku istnienia PSI, do końca listopada 2021 r. wydano w sumie 1277 decyzji inwestycyjnych o łącznej wartości 56,3 mld zł. W tym czasie polscy i zagraniczni inwestorzy zadeklarowali stworzenie 25 257 nowych miejsc pracy.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów