Szczecińska Brama Portowa sprzedana

  • 22 stycznia 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Kompleks Brama Portowa - Szczecin (fot. Vastint)

Vastint Poland sprzedał zespół budynków biurowych Brama Portowa w Szczecinie. Nowym właścicielem został fundusz FLE SICAV FIS zarządzany przez FLE GmbH z Wiednia.
 
Przedmiotem transakcji są dwa budynki biurowe tworzące kompleks Brama Portowa, oferujący blisko 13 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowo-handlowej w centrum Szczecina. Brama Portowa jest pierwszym projektem komercyjnym w tym mieście, który pomyślnie przeszedł procedurę uzyskiwania certyfikacji LEED. Do największych najemców kompleksu należą: Vestas, PKO BP, ING Bank czy LUX MED. 

– Oddane do użytku pod koniec 2012 roku budynki na stałe wpisały się w krajobraz Szczecina, zapewniając komfortowe miejsce pracy dla wielu mieszkańców miasta. Nadszedł jednak czas, aby odświeżyć nasz portfel poprzez sprzedaż dojrzałych aktywów. Zamknięcie transakcji sprzedaży Bramy Portowej to potwierdzenie znacznego potencjału wartości dodanej naszych budynków. – mówi Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

– W ciągu ostatnich czterech lat udało nam się zbudować solidny i wysokowydajny portfel nieruchomości w całej Polsce, obejmujący zarówno silne miasta regionalne, jak i stolicę. Będziemy nadal rozwijać się w Polsce i mamy już zabezpieczone dwa nowe projekty. Ostatni zakup w Szczecinie potwierdza nasz apetyt i kryteria inwestycyjne. Dzięki firmie Vastint kompleks biurowy Brama Portowa jest w bardzo dobrym stanie technicznym i charakteryzuje się silną dywersyfikacją najemców będących liderami w swoich branżach. – wyjaśnia Alexander Klafsky, partner zarządzający FLE Gmbh.

– Cieszymy się, że pomimo pandemii i związanych z nią obostrzeń inwestorzy pozostają aktywni na polskim rynku nieruchomości biurowych i doceniają atrakcyjność inwestycyjną Szczecina, dynamicznie rosnącego, ale i stabilnego rynku biurowego w Polsce. Dziękujemy jednocześnie za zaufanie jakim obdarzyła nas firma Vastint powierzając nam przeprowadzenie tej transakcji, a FLE gratuluję kolejnej udanej akwizycji. – komentuje Krzysztof Cipiur, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych w Knight Frank.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów