7 listopada rozpocznie działalność największe centrum wyprzedażowe w regionie zachodniopomorskim zrealizowane przez kielecką spółkę Echo Investment.

Powierzchnia Outlet Park Szczecin została wynajęta w 95 proc. dzięki czemu  komercjalizacja obiektu dobiega końca. Obecnie prowadzone są rozmowy dotyczące ostatnich wolnych lokali. Komercjalizacja prowadzona jest we współpracy z CBRE.

Outlet Park Szczecin powstaje przy ul. Struga. Kredytowanie inwestycji zapewnia umowa z bankiem PKO BP.  Realizacja Outlet Park Szczecin odbywa się w dwóch etapach. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2011 roku. Generalnym wykonawcą jest firma Polimex-Mostostal SA. Pierwsza, trwająca już faza, zakłada powstanie galerii handlowej, w której znajdzie się 70 lokali handlowych, 7-salowe kino Helios, supermarket „Piotr i Paweł” i Smyk Mega Store. Jej zakończenie zaplanowano na listopad 2012 roku. Najwcześniej rok po zakończeniu pierwszego etapu, rozpoczną się prace związane z drugą fazą, w której powstanie około 60 sklepów.

Powierzchnia wynajmowalna Outlet Park Szczecin to 24 000 mkw., powierzchnia całkowita to 30 200 mkw. Klienci będą mieli do dyspozycji 1 400 miejsc parkingowych. Projekt wykonawczy elewacji  obiektu powstał w biurze Open Architekci, projekt wykonawczy wnętrz wykonała firma S.M.Art,  projekt wykonawczy obiektu wykonała i koordynowała szczecińska pracownia STUDIO A4.