Colliers International, firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, wygrała przetarg na zarządzanie kompleksem biurowym Green Towers we Wrocławiu.

Wrocławska inwestycja Skanska powstała przy użyciu technologii przyjaznych środowisku i poddana została certyfikacji ekologicznej w systemie oceny budynków zrównoważonych LEED. Budynek jest wyposażony w systemy i instalacje regulujące zużycie energii. Maksymalne wykorzystanie światła dziennego oraz odpowiednia wilgotność powietrza w budynku, zapewniają dobre samopoczucie pracowników i gości.

- Najemcy budynku Green Towers są jak najbardziej proekologiczni - wielu użytkowników korzysta z rowerów, dla których udostępniono box rowerowy, a nawet szatnię z prysznicami. Najemcy segregują  odpady, stosując odrębne pojemniki nie tylko na papier, szkło, czy plastik, ale także na opakowania typu tetra pak i odpady organiczne. W biurowcu pracuje wiele młodych osób i widać, że rozwiązania mające na celu ochronę środowiska naturalnego są dla tego pokolenia istotne. Zmiana podejścia do eksploatowania naszej planety jest konieczna  i dzięki „zielonym” inicjatywom deweloperów możemy liczyć na szybszą zmianę mentalności i nawyków na bardziej ekologiczne. - komentuje zarządzająca Green Towers Anna Sienkiewicz, z działu zarządzania nieruchomościami, Colliers International.