Skanska rozbuduje powstałą w 2006 r. fabrykę zmywarek w Żarowie o nową halę o powierzchni 5000 m kw. i obszerny parking dla samochodów dostawczych. Inwestycja o wartości 13 mln zł brutto zostanie zrealizowana w 6 miesięcy.

- To nasza kolejna realizacja dla firmy Electrolux - mówi Jacek Kościelny, kierownik budowy, Skanska.

Zlokalizowany na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zakład został zbudowany w 2006 r. przez Skanska od podstaw.

W ramach nowego projektu Skanska rozbuduje budynek produkcyjny, zawierający pomieszczenia produkcyjno-magazynowe, sanitarno-higieniczne oraz rampę załadowczą. Skanska przygotuje także konstrukcje do planowanego w przyszłości montażu suwnicy i belek jezdnych i istniejącą część produkcyjną poprzez wprowadzenie śluzy załadowczej oraz przesunięcie ściany zewnętrznej.

Skanska wykona także nowy parking, który pomieści 20 samochodów ciężarowych i 111 osobowych, wraz z placem manewrowym o łącznej powierzchni 9,4 tys. m kw. Parking zostanie wyposażony w przystanek autobusowy dla pracowników Electrolux, osłony na kontenery z odpadami i wiaty wypoczynkowe oraz nowe oświetlenie wraz z zasilaniem. W ramach projektu firma wykona również prace makroniwelacyjne i tereny zielone, obejmujące ok. 53 tys. m kw.

Wybudowana przez Skanska w 2006 roku Fabryka Zmywarek w Żarowie produkuje różne typy zmywarek - w sumie powstaje ich aż około 260 modeli. Trafiają one do klientów europejskich, jak i na rynek australijski. Teren, na którym położona jest fabryka, zajmuje blisko 215 000 m kw. Budynki fabryczne to na chwilę obecną 38 000 m kw., w tym same hale produkcyjne to 18 000 m kw. Jak większość fabryk firmy Electrolux, również ta w Żarowie posiada certyfikaty ISO. Fabryka zatrudnia obecnie około 700 pracowników, głównie z Żarowa i okolic. W przyszłości, dzięki rozbudowie budynku produkcyjnego firma Electrolux zwiększy produkcję, co poniesie za sobą również wzrost zatrudnienia.