Międzynarodowy koncern działający w branży opakowań metalowych Crown Packaging planuje rozbudowę zakładu w Goleniowie. W ramach inwestycji kupi działkę i wyda 25 mln zł na inwestycję.

Inwestycja będzie przebiegała w dwóch etapach, a po jej zakończeniu zatrudnienie wzrośnie o 120 etatów. Pierwszy etap, już rozpoczęty, polega na budowie nowej hali produkcyjnej. Drugi etap wiąże się z zakupem prawie czterohektarowego terenu inwestycyjnego od Gminy Goleniów i budową kolejnego obiektu, który wyposażony zostanie w najnowszą linię technologiczną do produkcji opakowań metalowych. Znajdzie się tu również europejski dział  logistyki Crown Packaging. Po realizacji planów inwestycyjnych o łącznej wartości około 25 mln złotych, koncern będzie zatrudniał w Goleniowie  w sumie ponad 300 osób.

Goleniów wygrał konkurencję nie tylko z kilkoma innymi lokalizacjami w Polsce, ale również z innymi krajami europejskimi. O wyborze inwestora zdecydowały doskonała lokalizacja oraz warunki, jakie gmina stwarza dla inwestorów. Crown Packaging przenosi nad Inę w całości jeden z zakładów w Wielkiej Brytanii.

- To świetna wiadomość dla Goleniowa. Inwestycja ta dowodzi, że Goleniów jest nie tylko dobrym miejscem do mieszkania ale i do inwestowania. Stworzenie dobrego klimatu do inwestowania doprowadziło do tego, że stopa bezrobocia w naszej Gminie spadła do 5,2 proc., a kolejni inwestorzy negocjują z nami warunki do prowadzenia swojego biznesu w Goleniowie – skomentował decyzję inwestora Robert Krupowicz, burmistrz gminy Goleniów.