Ponad 150 ha terenu objętego Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „Invest-Park” czeka na inwestorów w Wielkopolsce. W związku z tym WSSE zdecydowała o uruchomieniu biura zamiejscowego we Wrześni.

W województwie wielkopolskim, na terenach objętych wałbrzyską strefą prowadzi obecnie działalność 23 inwestorów. Firmy te zatrudniają blisko 4400 pracowników i zainwestowały ponad 2,3 miliarda złotych. W zeszłym roku na budowę fabryki we Wrześni zdecydował się Volkswagen. Niemiecki koncern zainwestuje ponad 3,4 mld złotych i deklaruje zatrudnienie co najmniej 2300 pracowników.

    - We Wrzesińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej posiadamy około 100 ha wolnego terenu. Jest to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na inwestycje w Europie, ze względu na sąsiedztwo powstającej fabryki Volkswagena, doskonale przygotowaną infrastrukturę, bliskość autostrady A2 i lotniska oraz ośrodków akademickich. Działalność w strefie uprawnia również do skorzystania z ulg podatkowych, które w Wielkopolsce sięgają nawet 45 procent kosztów inwestycji lub dwuletnich kosztów zatrudnienia pracowników – tłumaczy. – mówi Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „Invest-Park”.

Siedziba spółki zarządzającej strefą znajduje się w Wałbrzychu, który oddalony jest od Wrześni o około 250 kilometrów. Pracownicy WSSE odbywają w Wielkopolsce nawet kilkanaście spotkań z potencjalnymi inwestorami w miesiącu. Aby zwiększyć swoją dyspozycyjność oraz efektywniej odpowiadać na ich potrzeby wałbrzyska strefa otwiera biuro we Wrześni. Za kontakt z inwestorami, samorządami oraz instytucjami okołobiznesowymi odpowiadać będzie kierownik Jacek Konopka.

- Był on wieloletnim wiceprezydentem Kalisza, dlatego doskonale zna specyfikę regionu. Jako licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami, ma również doświadczenie w sprzedaży gruntów. Jestem przekonany, że nasze działania zaprocentują kolejnymi inwestycjami i miejscami pracy – tłumaczy Teodor Stępa, wiceprezes wałbrzyskiej strefy.

Biuro zamiejscowe mieści się w centrum Wrześni, przy ulicy Chopina 8. WSSE „Invest-Park” obejmuje w Wielkopolsce tereny w ośmiu miejscowościach (Jarocin, Kalisz, Kościan, Krotoszyn, Leszno, Rawicz, Śrem oraz Września). Wniosek o włączenie kolejnych gruntów oczekuje na decyzję Rady Ministrów. Wałbrzyska strefa chce poszerzyć swoją ofertę inwestycyjną między innymi o nową podstrefę w Książu Wielkopolskim oraz kolejne działki w Kościanie.