Rozpoczęła się budowa kolejnej hali przemysłowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obiekt powstanie we Wrzesińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej, w województwie wielkopolskim. Chęć najmu jego części wyraziła spółka SITECH, zajmująca się produkcją siedzeń samochodowych dla koncernu Volkswagen. We Wrześni odbyła się uroczystość symbolizująca rozpoczęcie inwestycji.

- Września to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na inwestycje w całej Europie. Jest doskonale skomunikowana i leży blisko Poznania, co ułatwia dostęp do wykwalifikowanych pracowników i ośrodków akademickich – mówił podczas uroczystości Teodor Stępa, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, odpowiedzialny w spółce między innymi za inwestycje.

Tereny Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej to 330 ha gruntu objętego wałbrzyską strefą. 220 ha należy do koncernu Volkswagen, który buduje fabrykę pojazdów dostawczych. To jednak nie jedyna inwestycja, która ma miejsce we Wrześni. Na terenach WSAG powstają: droga, zbiornik retencyjny, przyłącza gazowe, energetyczne i wodno-kanalizacyjne, parkingi dla pojazdów ciężarowych i osobowych oraz hala przemysłowa.

- Obiekt ten będzie miał powierzchnię 10 000 m kw. Składać się będzie z części przemysłowej oraz administracyjnej. Obok powstanie również parking oraz miejsca przeładunkowe. Dzięki budowie gotowych hal pod wynajem ułatwiamy przedsiębiorcom decyzję o inwestycji. Skorzystanie z naszej oferty znacznie skraca czas potrzebny do uruchomienia produkcji. A jak wiadomo w biznesie – czas to pieniądz – dodaje Teodor Stępa.

Wałbrzyska Strefa ma już doświadczenie w podobnych inwestycjach. W zeszłym roku wybudowała cztery hale w województwie dolnośląskim. Obiekty w Wałbrzychu, Bolesławcu, Nowej Rudzie i Kłodzku są już zagospodarowane przez przedsiębiorców. Chęć najmu nowej hali we Wrześni wyraziła spółka SITECH, podwykonawca niemieckiego koncernu.

- Lokalizacja oferuje idealny rynek pracy oraz polityczno-gospodarcze warunki dla rozwoju Spółki. Będziemy potrzebować wykwalifikowanych pracowników, w szczególności monterów oraz tapicerów siedzeń samochodowych. Rekrutacja już się rozpoczęła – powiedział Adam Holewa, dyrektor zarządzający ds. technicznych SITECH.

Podczas uroczystości sporządzony został akt symbolizujący rozpoczęcie budowy hali. Pod dokumentem podpisali się Teodor Stępa, wiceprezes strefy, Tomasz Salomon zastępca dyrektora Departamentu Instrumentów Wsparcia w Ministerstwie Gospodarki, Tomasz Kałużny, burmistrz Wrześni oraz przedstawiciele spółki INVEST-PARK DEVELOPMENT (inwestor zastępczy) i firmy Budimex (wykonawca obiektu). Akt, wraz z wizualizacją hali zostały zalane betonem, a całość zostanie wmurowana w fundamenty inwestycji.