Skanska Property Poland sprzedała biurowiec Green Day, swój trzeci projekt we Wrocławiu. Nabywcą jest fundusz Investec GLL Global Special Opportunities Real Estate Fund, wspólnie zarządzany przez Investec Bank PLC oraz GLL Real Estate Partners GmbH. Wartość transakcji to 43,4 mln euro.

Green Day, zlokalizowany w centrum miasta, przy ul. Szczytnickiej, to kolejna już inwestycja Skanska we Wrocławiu. Ten nowoczesny budynek klasy A  o powierzchni 16 060 m kw. powstaje w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i podobnie jak wszystkie inne projekty dewelopera certyfikowany będzie w systemie LEED (biurowiec ma już precertyfikację na poziomie Gold). Powierzchnia biurowa w Green Day jest wynajęta w 100 proc., a jej najemcą będzie międzynarodowa firma z sektora finansowego. Inwestycja zostanie oddana do użytku w pierwszym kwartale 2014 roku.

Kupującemu w transakcji doradzała firma Colliers International. Po stronie dewelopera doradcą była firma Jones Lang LaSalle.

- Green Day to kolejny budynek, który wynajęliśmy i sprzedaliśmy jeszcze przed oddaniem do użytku. Podobnie było z niedawno sprzedanymi kompleksami Green Towers we Wrocławiu oraz Green Corner w Warszawie. Połączenie doświadczenia Skanska i wymagań certyfikatu LEED jest gwarancją dostarczenia na rynek produktu najwyższej jakości. Jak widać jest to doceniane przez inwestorów. Sukces Green Day to także dowód na potencjał Wrocławia, gdzie od dawna inwestujemy i gdzie budujemy już czwarty budynek biurowy – Dominikański. Jestem przekonany, że znajdzie on równie duże uznanie zarówno wśród najemców, jak i na rynku inwestycyjnym – powiedział Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.