W czwartek, 24 października, otwarto nowe biuro firmy Synexus. W pomieszczeniach na 23. piętrze biurowca Sky Tower we Wrocławiu będzie się mieścić centrum usług dla Europy Środkowej i Wschodniej.

Początkowo centrum ma obsługiwać obszary usług finansowych i informatycznych. Planowany jest jego szybki rozwój wraz z ekspansją działalności grupy w regionie. Firma rozważa nawet, aby w przyszłości centrala na Dolnym Śląsku obsługiwała usługi finansowe, informatyczne oraz call center dla całej grupy Synexus.

- Mam nadzieję, że plany rozwoju firmy pozwolą odkryć potencjał Wrocławia - powiedział obecny na uroczystości wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl

Wiceprezydent przypomniał także o projekcie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Synexus działa w branży badań klinicznych. Posiada największą na świecie sieć przychodni prowadzących badania. Dysponuje 30 placówkami badawczymi, które znajdują się m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Bułgarii, Republice Południowej Afryki, na Ukrainie i na Węgrzech. W Polsce grupa Synexus działa od 2003 r. Po dziesięciu latach rozwoju, w pięciu przychodniach firmy, które mieszczą się w naszym kraju, zatrudnionych jest ponad 200 specjalistów z dziedziny badań klinicznych.

Na pierwszym etapie działania nowej centrali we Wrocławiu firma zatrudnia 20 osób. W ciągu dwóch lat Synexus planuje zatrudnienie kolejnych 50 osób. Poszukiwani będą wysokiej klasy specjaliści w takich dziedzinach, jak farmacja, medycyna, finanse i informatyka.