Amerykańska firma technologiczno-konsultingowa DataArt, która specjalizuje się w tworzeniu i rozwoju oprogramowania dla przemysłu, instytucji finansowych, branży turystycznej, branży medycznej, technologii mobilnych i mediów, otwiera siedzibę we Wrocławiu.

Wrocławska siedziba DataArt, mieszcząca się od maja przy ul. Armii Krajowej 62, aktualnie przeprowadza rekrutację. Pracę we Wrocławiu znajdzie około 100-150 osób.

- O wyborze Wrocławia na nową siedzibę DataArt zadecydowały dwa czynniki. Po pierwsze infrastruktura, po drugie szerokie środowisko młodych specjalistów. Dzisiaj nie ma międzynarodowego biznesu, jeśli nie ma lotnisk. Przyjeżdżają do nas menadżerowie między innymi z Londynu i Argentyny. Do Wrocławia łatwo też dotrzeć z Niemiec, gdzie aktualnie otwieramy kolejne biuro. W tej sytuacji miasto bez lotniska jest bez szans na rozwój biznesu, a Wrocław prócz połączeń lotniczych, ma przecież jeszcze Pendolino do Warszawy. Do Wrocławia przyciągnęły nas również szkoły wyższe, które tworzą tu środowisko specjalistów, z którymi w przyszłości możemy potencjalnie współpracować. Mam tu na myśli młody narybek, który wychodzi na rynek pracy z Politechniki, Uniwersytetu Wrocławskiego, czy z prywatnych uczelni – tłumaczy Ryszard Permus, dyrektor wrocławskiego oddziału DataArt.