We wrześniu pisaliśmy, że Uniwersytet Zielonogórski otrzymał dofinansowanie na budowę Parku Naukowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie. Teraz wiemy, że projekt wykona firma Skanska.

W Nowym Kisielinie, na działce o powierzchni 11,3 tys. m kw., powstanie Inkubator Przedsiębiorczości. Projekt o wartości 5,65 mln zł netto zrealizuje Skanska w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. To kolejna realizacja tej firmy dla Parku Naukowo-Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Inkubator Przedsiębiorczości stanowić będzie jeden z trzech elementów kompleksowego przedsięwzięcia, jakim jest Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego. W skład Parku wejdą też: Centrum Innowacji –Technologie dla Zdrowia Człowieka oraz Centrum Budownictwa Zrównoważonego i Energii. Wykonawcą wszystkich trzech obiektów jest Skanska.

Inkubator Przedsiębiorczości ma zapewnić pomoc i wsparcie lokalnym firmom, zwłaszcza w pierwszych miesiącach ich działalności oraz propagować idee przedsiębiorczości. Inkubator będzie realizować usługi szkoleniowo-doradcze  dziedziny prawa, księgowości, marketingu i finansów.

W ramach projektu Skanska zaprojektuje i wybuduje obiekt o łącznej kubaturze 10,3 tys. m. sześć. i wysokości ok. 9 m. Obiekt dzielił się będzie na trzy części: dwukondygnacyjny budynek biurowy, jednokondygnacyjną halę produkcyjno-magazynową oraz łącznik komunikacyjny, rozbudowany o zaplecze socjalno-techniczne. Wejście główne do budynku biurowego, w postaci schodów zewnętrznych z obszernym podestem wejściowym oraz pochylnią przystosowaną dla osób niepełnosprawnych, znajdować się będzie od południowej strony działki. W budynku powstanie dziewięć dwupokojowych modułów biurowych, sekretariat z aneksem kuchennym, pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna i pomieszczenia socjalne.

Budynek produkcyjny składał się będzie z pięciu oddzielnych modułów produkcyjnych z niezależnymi wejściami oraz z korytarza wspólnego z parterową, jednoprzestrzenną halą magazynową, która posiadać będzie pięć modułów magazynowych. W ramach projektu powstanie także łącznik komunikacyjny pomiędzy budynkiem biurowym i hala produkcyjno-magazynowa. Znajdzie się w nim zaplecze socjalne, gospodarcze i techniczne oraz kotłownia z przyłączem wody, obsługująca cały obiekt. Ponadto, w ramach projektu Skanska wykona przyłącza wodociągowe, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej oraz przyłącze gazowe. Zainstalowana zostanie klimatyzacja oraz wentylacja mechaniczna.

O szczegółach dofinansowania projektu pisaliśmy we wrześniu.