Zespół Jones Lang LaSalle został wybrany wyłącznym agentem ds. wynajmu powierzchni biurowej w projekcie Marynarska Business Park. Firma odpowiada za całość procesu rekomercjalizacji kompleksu zlokalizowanego na Mokotowie. 

Kompleks Marynarska Business Park, położony na Służewcu Przemysłowym (Mokotów), przy ulicy Taśmowej 7, składa się z czterech nowoczesnych budynków z oddzielnymi recepcjami, dysponując łącznie ok. 43 000 mkw. atrakcyjnej powierzchni biurowej najmu. Pracownicy i goście mają dostęp do ponad 1 400 podziemnych i naziemnych miejsc parkingowych. Po ukończeniu budowy latem 2008 r. projekt został przejęty przez DEGI/Aberdeen, a następnie – w grudniu zeszłego roku - przez spółkę Heitman, działającą w imieniu Heitman European Property Partners IV. Do grona najemców obiektu należą miedzy innymi takie marki jak: Netia, P4, Colgate Palmolive i Ford.

- Wdrażamy nową strategię, której celem jest stworzenie sprzyjających warunków do prowadzenia biznesu oraz zwiększenie komfortu firm zlokalizowanych w Marynarska Business Park. Plan obejmuje takie elementy jak remont recepcji w budynkach, części wspólnych oraz terenu na zewnątrz kompleksu, a także rozszerzenie oferty udogodnień dla najemców - komentuje Amy Tonnessen, Senior Vice President, Portfolio Management – Europe, Heitman.

- Jednym z kluczowych atutów kompleksu Marynarska Business Park jest jego lokalizacja przy węźle Marynarska, który będzie stanowił część trasy NS i zapewni szybką i dogodną komunikację z lotniskiem Okęcie oraz południową obwodnicą Warszawy, planowaną do oddania na koniec tego roku. Dobrze wyeksponowany i doskonale widoczny z ulicy Marynarskiej obiekt położony jest w bliskim sąsiedztwie szybkiej kolejki miejskiej, zajezdni tramwajowej i oferuje szeroki dostęp do środków transportu publicznego. Warto również zwrócić uwagę na takie zalety projektu jak efektywne rozplanowanie i podział powierzchni biurowej oraz możliwość jej aranżacji w zależności od zmieniających się potrzeb biznesowych najemcy - dodaje Tomasz Czuba, dyrektor działu najmu powierzchni biurowych, Jones Lang LaSalle.

Mokotów jako lokalizacja biznesowa cieszy się dużą popularnością wśród najemców ze względu na bliskość klientów, szereg udogodnień w najbliższej okolicy, w tym dostęp do szerokiej oferty handlowej i gastronomicznej w Galerii Mokotów.