Penta Investments, środkowoeuropejska grupa inwestycyjna, ogłosiła nabycie działki budowlanej w Warszawie. Działka zlokalizowana jest w dzielnicy Mokotów na skrzyżowaniu dwóch głównych ulic – Domaniewskiej i Postępu. Będzie to pierwsza inwestycja w nieruchomości w Polsce.

Penta planuje zainwestować łącznie około 45 mln euro (w tym cena zakupu i koszty budowy). Grupa planuje budowę budynku biurowego o łącznej powierzchni najmu brutto 24.500 mkw.(z przeznaczaniem głównie na biura, a w części parterowej – na punkty detaliczne), zgodne z aktualnym / obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Penta planuje rozpocząć budowę na jesieni 2015 r., a jej zakończenie przewiduje w ciągu 18 miesięcy.

- Ta transakcja to pierwszy i bardzo ważny krok w budowaniu pozycji Penta na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Dołożymy wszelkich starań, aby ta inwestycja zaowocowała wartościowym obiektem na mapie warszawskich nieruchomości, tak jak te, które zrealizowaliśmy już na innych rynkach – powiedział Jozef Oravkin, Partner zarządzający Penta.

W transakcji zakupu projektu doradzał Savills.