Colliers International została agentem odpowiedzialnym za komercjalizację powierzchni biurowych w kompleksie Oxygen Park, należącym do Yareal Polska. Biurowiec będzie gotowy w 2013 roku.

Oxygen Park to nowoczesny obiekt biurowy powstający bezpośrednio przy Alejach Jerozolimskich, stanowiących jedną z głównych arterii komunikacyjnych Warszawy. Projekt składa się z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków oferujących łącznie około 18 300 mkw. powierzchni najmu. W obiekcie znajdzie się 141 miejsc na parkingu podziemnym i 21 miejsc na zewnątrz budynku. Planowany jest także parking dla rowerów.

- Oxygen Park w pierwszej linii Alei Jerozolimskich to kolejny ciekawy projekt w portfolio Colliers, świetnie wpisujący się w strategię Działu Reprezentacji Właściciela, koncentrującej się na projektach biurowych wysokiej jakości w atrakcyjnych lokalizacjach. Oxygen Park to bardzo przemyślany obiekt biurowy, który cechują nowoczesne rozwiązania architektoniczne oraz bardzo efektywna powierzchnia, którą łatwo można dostosować również do mniejszych najemców. Ze względu na doskonałą ekspozycję kompleksu, wysoki standard wykończenia biur, z którego znana jest firma Yareal oraz bardzo dobre połączenie komunikacyjne z centrum Warszawy, lotniskiem i drogami wylotowymi, Oxygen Park z pewnością zainteresuje potencjalnych najemców. – komentuje Anna Szymańska, Associate Director, dział powierzchni biurowych, Colliers International.

- Aleje Jerozolimskie to lokalizacja, która dynamicznie się rozwija. Z roku na rok poprawia się infrastruktura drogowa oraz komunikacja miejska w tej okolicy. Ma to przełożenie na decyzje koncernów, które coraz chętniej lokują tu swoje siedziby. Oxygen Park znalazł już pierwszego najemcę, a kolejne umowy są na etapie negocjacji -  dodaje Anna Szymańska.

- Dołożymy wszelkich starań, aby Oxygen Park był kolejnym sukcesem naszej firmy. Pracując nad projektem uwzględniliśmy wszystkie aspekty, które powinny cechować nowoczesne biuro. Do współpracy przy komercjalizacji budynku zaprosiliśmy firmę Colliers, która przekonała nas swoją skutecznością i profesjonalnym podejściem do klienta. - mówi Sylwia Piechnik, dyrektor ds. Najmu i Sprzedaży Yareal Polska.

Oxygen Park realizowany jest zgodnie z założeniami zrównoważonego budownictwa i podlega certyfikacji w systemie BREEAM. Obiekt znajduje się w zaawansowanej fazie  budowy, a realizacja pierwszego etapu ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2013 roku. Oddanie do użytku drugiego budynku planowane jest na koniec 2013.