W ubiegłum tygodniu uroczyście otwarto warszawskie Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Inwestycja kosztowała prawie 10 mln złotych, z czego 8,4 mln zł miasto otrzymało z Unii Europejskiej.   

Centrum Przedsiębiorczości Smolna (CPS) powstało z inicjatywy warszawskiego samorządu. Uroczyste otwarcie odbyło się 18 kwietnia, a uczestniczyła w nim prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Centrum, znajdujące się przy ul. Smolnej 4, to pierwsza inicjatywa tego typu stworzona w Warszawie przez instytucję publiczną.

Przedsiębiorcy ze stolicy w CPS będą mogli korzystać z kompleksowych usług szkoleniowo-doradczych, informacyjnych, finansowych, prawnych, księgowych oraz zarządczych. W przyszłości ma tam też powstać inkubator przedsiębiorczości. Ważne jest to, że z oferowanych usług będą mogli korzystać wszyscy warszawscy przedsiębiorcy – i ci aktywni, od dawna działający na rynku, i ci dopiero podejmujący decyzję o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej.

Jakie możliwości otwiera CPS? Dzięki jego powstaniu będzie możliwa realizacja szeregu zadań w jednym miejscu. Centrum to miejsce, w którym każdy przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z takich usług, jak wynajęcie całego biura czy jedynie biurka z nowoczesnym wyposażeniem. Będzie miał także możliwość przeprowadzenia rozmowy z klientem czy kontrahentem w kawiarni. CPS to także idealne miejsce do przeprowadzenia lub uczestniczenia w konferencjach i szkoleniach. Warto wspomnieć również o tym, że każdy zainteresowany przedsiębiorca będzie mógł otrzymać bezpłatne informacje na temat prowadzenia biznesu. Jednym z zadań CPS ma być też redukowanie bariery rozwoju nowych przedsiębiorców.

W nowo powstałym budynku znajduje się 16 pokojów oraz 40 miejsc w formule open-space. Centrum ma ponadto 2 sale konferencyjne. Wartość całego projektu to 9,9 mln zł. Zdecydowana większość (85 proc.) pochodzi z funduszy unijnych.

Więcej o Centrum pisaliśmy tutaj.