Firma Okre Development wybrała spółkę Karmar na generalnego wykonawcę budynku Grójecka Offices w Warszawie.

- Grójecka Offices to 8-kondygnacyjny budynek biurowy klasy A o łącznej powierzchni 7 400 mkw., który powstaje przy ulicy Grójeckiej 206/208. Grójecka Offices to projekt stworzony z myślą o firmach poszukujących najwyższej jakości powierzchni biurowych niezbędnych do efektywnego wykonywania ich pracy, a będących w korzystnej cenie. Budynek do użytku planujemy oddać w II kwartale 2017 roku – mówi Maciej Lewandowski, dyrektor generalny Okre Development.

Lokalizacja budynku Grójecka Offices zapewnia bardzo dobrą komunikację z resztą miasta. W bezpośredniej bliskości budynku znajdują się przystanki licznych linii tramwajowych (7,9,15), autobusowych (154, 208, 414) oraz stacja kolejowa WKD Rakowiec. W podziemnym garażu znajdą się 134 miejsca parkingowe. Na terenie inwestycji powstaną także 64 zadaszone stojaki na rowery. Do dyspozycji osób dojeżdżających do pracy rowerami oddane zostaną prysznice i szafki. Na parterze budynku znajdą się powierzchnie przeznaczone na działalność usługową i handlową.   

Budynek powstaje w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju, co potwierdzone będzie bardzo wysokim ratingiem w systemie certyfikacji BREEAM. Projekt budynku Grójecka Offices przygotowała uznana pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates.

- Na generalnego wykonawcę inwestycji wybraliśmy firmę Karmar S.A. ze względu na duże doświadczenie tej spółki w realizacji projektów na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Nie mamy wątpliwości, że budynek będzie wykonany w zgodzie z najwyższymi rynkowymi standardami – nadmienia Maciej Lewandowski.

Warto podkreślić, że Karmar S.A. jest jedną z czołowych firm budowlanych w Polsce, od 2007 roku działającą w strukturach francuskiej grupy Bouygues. Firma oferuje kompleksową obsługę realizowanych projektów - od etapu projektowania po wykonawstwo - we wszelkich aspektach: finansowych, prawnych i organizacyjnych.

Karmar S.A. jest znany z proekologicznego podejścia do swoich inwestycji. Jako jedna z nielicznych w Polsce firm zatrudnia asesorów systemów BREEAM i LEED. Przekłada się to na ich realizacje – w ich portfolio znajdują się jedne z największych nieruchomości komercyjnych w Polsce w tym budynki, które posiadają najwyższe oceny uzyskane w systemach certyfikacji BREEAM i LEED.