23 sierpnia w Warszawie będzie można szczegółowo zapoznać się z tematyką białych certyfikatów.

Od 2011 roku sukcesywnie wchodzą w życie postanowienia dotyczące ustawy o efektywności energetycznej, w związku z tym, jak zapowiedziało ministerstwo gospodarki, od  2013 r. obowiązywał będzie system tzw. białych certyfikatów, czyli świadectw efektywności energetycznej, w ramach którego sprzedawcy i dystrybutorzy prądu będą otrzymywali wsparcie ze środków publicznych za oszczędzanie energii.

Zgodnie z zapowiedzią ministra gospodarki, Waldemara Pawlaka  w trakcie konferencji prasowej 6 czerwca 2012  jeszcze w tym roku mają odbyć się pierwsze przetargi na białe certyfikaty.

W związku z tym SC Consulting organizuje warsztaty "Wsparcie efektywności energetycznej (białe certyfikaty) – rozwiązania szczegółowe", które odbędą się 23 sierpnia w Warszawie. Warsztaty mają na celu przedstawienie najważniejszych zagadnień związanych z nadchodzącymi zmianami oraz przybliżenie zasad przygotowania i przeprowadzania przetargów.

W trakcie spotkania omówione zostaną m.in. następujące kwestie:  Projekt nowej dyrektywy o efektywności energetycznej z 23 czerwca 2011 r., Określenie krajowego celu w zakresie oszczędnego gospodarowania energią, Przetarg efektywnościowy – zasady wyboru przedsięwzięć „energooszczędnych” w tym określone w projekcie rozporządzenia zasady przygotowania i przeprowadzania przetargu,  Białe certyfikaty – kto, kiedy, ile?, „Białe wsparcie” dla przedsiębiorstw przemysłowych (energochłonnych) – korzystniej niż biały certyfikat – szansa na obniżenie kosztów energii, Zasady sporządzania audytów efektywności energetycznej – zakres, rodzaje audytów i ich weryfikacja w świetle projektu rozporządzenia, Zasady pełnienia funkcji audytora, Zadania komisji kwalifikacyjnych w zakresie efektywności energetycznej, Zakres obowiązku i podmioty zobowiązane na rynku energii elektrycznej, gazu i ciepła w świetle najnowszych postanowień projektu rozporządzenia,  System sankcji oraz  Zmiany w innych ustawach oraz przepisy intertemporalne

Warsztaty poprowadzi dr Zdzisław Muras, dr nauk prawnych, wykładowca w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie, wieloletni pracownik URE.