U zbiegu ul. Cybernetyki i Wynalazek powstaje kompleks dwóch biurowców Neopark, którego inwestorem jest firma Yareal. Pierwszy będzie gotowy w ciągu 1,5 roku.

Koncepcja kompleksu nawiązuje do popularnej w Europie architektury bliskiej ludziom. Pracownia JEMS Architekci, która zaprojektowała kompleks zadbała o to, by panowała tu równowaga pomiędzy funkcją biznesową a rekreacyjną. W obiekcie znajdzie się 24 000 mkw powierzchni biurowej klasy A, punkty usługowe i restauracja. Ciekawym pomysłem będą specjalnie zaprojektowane budki, w których w miesiącach letnich będą mogły zamieszkać motyle.

- Obiekt wyróżnia się z pośród innych służewieckich założeń biurowych pomysłem na miastotwórcze założenie otwartego kampusu, w którym ludziom czas płynie po prostu miło. owoczesne obiekty komercyjne coraz częściej są projektowane jako otwarta przestrzeń. Wewnętrzny dziedziniec oferuje zieloną przestrzeń dla przechodniów, dzięki czemu założenie biurowe staje się częścią miasta, a nie odgradza się od niego– mówią architekci Marcin Sadowski i Jacek Mroczkowski z biura JEMS Architekci.

Budynek otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent dla ekologicznych budynków. Przy projektowaniu powierzchni biurowej przywiązywano dużą wagę do komfortu osób pracujących w budynkach. Zastosowano tu wysokiej jakości materiały wykończeniowe, a całkowicie przeszklona fasada oraz trakt biurowy o odpowiednio dopasowanej głębokości pozwalają dobrze doświetlić całą powierzchnie. Zastosowane rozwiązania pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji, ale przede wszystkim są przyjazne środowisku.

Zakończenie pierwszego etapu inwestycji zaplanowano na I kwartał 2017r.