Grupa HB Reavis, jeden z wiodących deweloperów na europejskim rynku nieruchomości, uzyskał finansowe wsparcie w wysokości 61,55 mln euro na dokończenie swojego pierwszego projektu w Warszawie. Do transakcji doszło w wyniku umowy pożyczkowej z bankiem Pekao SA.

Fundusze zostały pozyskane dzięki umowie pożyczkowej podpisanej z bankiem Pekao SA, członkiem UniCredit Group, który jest jedną z najaktywniejszych instytucji finansowych na polskim rynku kredytów deweloperskich. Wypłata środków nastąpiła w trybie natychmiastowym.

– Po emisji obligacji jest to kolejny istotny sukces jaki odnieśliśmy w obszarze finansowym. Doceniamy fakt, że rozpoczęliśmy współpracę z członkiem prestiżowej UniCtredit Group – komentuje Jiří Hrbáček, CFO HB Reavis Group.

Bank Pekao SA jest jedynym kredytodawcą projektu Konstruktorska Business Center. Znaczenie tej transakcji podkreśla fakt, że po raz pierwszy została nawiązana współpraca między Grupą HB Reavis i UniCredit Group poza granicami Czech i Słowacji.

– Cieszymy się, że Grupa HB Reavis, jeden z najszybciej rozwijających się deweloperów w naszym regionie, wybrał Bank Pekao jako partnera finansowego dla swojego pierwszego projektu w Polsce. Wierzymy, że będziemy kontynuować naszą współpracę w przyszłości, wspomagając HB Reavis w rozwijaniu biznesu w kraju – dodaje Monika Mielecka, dyrektor Działu Finansowania Nieruchomości Komercyjnych Banku Pekao S.A.

Konstruktorska Business Center to biurowiec klasy A, zlokalizowany w biznesowej części Mokotowa. Siedmiopiętrowy budynek posiada certyfikację BREEAM, i łączną powierzchnię 48 tys. m kw. najmu GLA. Dysponuje też największym piętrem biurowym w Polsce, o powierzchni 7 380 mkw. Do tej pory Konstruktorska Business Center pozyskała takich najemców jak Procter & Gamble, Grupa Żywiec, Otis, Carrier, Comperia.pl i IMS Health.

HB Reavis jest obecnie w trakcie finalizacji pierwszego etapu budowy swojego drugiego projektu, jakim jest Gdański Business Center, znajdujący się w pobliżu centrum Warszawy. KPMG, jedna z największych firm doradczo-audytorskich na świecie, wynajmie ok. 10 000 mkw. powierzchni w tym kompleksie.

Deweloper rozpoczął także kolejną inwestycję, Postępu 14, zlokalizowaną na rogu ulic Postępu i Marynarskiej. Jest to trzeci kompleks biurowo-administracyjny realizowany przez HB Reavis w Warszawie. Jego zalety to świetna lokalizacja w pobliżu Galerii Mokotów oraz wyjątkowa, wyróżniająca się architektura