Grupa ROBYG podpisała umowę nabycia działki o powierzchni 85 tys. mkw. w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Łączna cena netto za nieruchomość wynosi 68,5 mln zł. Nowo zakupiony teren umożliwi wybudowanie około 1000 lokali mieszkalnych i około 6000 mkw. powierzchni komercyjnej. Działka jest zlokalizowana w zielonej części Mokotowa między ulicą Puławską i ulicą Sikorskiego. Zgodnie z wcześniej przyjętą strategią rozwoju Grupa ROBYG rozpoczyna działalność w kolejnej już – po Wilanowie, Żoliborzu i Bemowie – dzielnicy Warszawy.

- Grupa ROBYG w 2013 roku przyjęła plan inwestycyjny na lata 2014 – 2016 zakładający przeznaczenie do 150 mln zł na zakup terenów pod inwestycje w Warszawie. Zakup działki na warszawskim Mokotowie to dla Grupy ROBYG kolejny etap w realizacji przyjętej strategii, a także możliwość kształtowania przestrzeni miejskiej w kolejnej już dzielnicy. Grupa ROBYG skupia się nie tylko na dostarczaniu na rynek kolejnych lokali mieszkalnych i usługowych, ale przede wszystkim dba o projektowanie i realizowanie wygodnych osiedli dla swoich mieszkańców. Działka na warszawskim Mokotowie pozwoli spółce stworzyć kolejną przyjazną inwestycję w zielonej i spokojnej dzielnicy. To ważne także dla prowadzenia działalności deweloperskiej. Pozwoli na utrzymywanie szerokiej i atrakcyjnej oferty lokali w stolicy, a tym samym zabezpieczy kontraktację w kolejnych kwartałach. Dodatkowo zwiększenie potencjału sprzedażowego przez nową działkę – przy utrzymaniu tendencji na rynku –  przybliży Grupę do realizacji ambitnego celu, jakim jest osiągnięcie przez Grupę ROBYG kontraktacji na poziomie 2500 lokali w ciągu najbliższych lat – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

W I półroczu 2014 roku Grupa ROBYG zakontraktowała 1056 lokali netto w Warszawie i Gdańsku, co oznacza wzrost w stosunku do I półrocza 2013 roku o około 50 proc. Spółka chce – przy utrzymaniu obecnych tendencji rynkowych – zakończyć rok z kontraktacją na poziomie ponad 2000 lokali netto.