Po raz drugi Ministerstwo Skarbu Państwa stara sie znaleźć chętnego na zakup Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Polonus w Warszawie. Na razie znalazło się czterech zainteresowanych. 

Wśród zainteresowanych kupnem Polonusa znajdują się trzy firmy z sektora kominikacji autobusowej: Raf Trans, Polska Komunikacja Samochodowa oraz Mobilis, a także działający na rynku nieruchomości komercyjnych beligijski deweloper Ghelamco. Bez wątpienia jednym z głównych powodów zainteresowania są atrakcyjne grunty należące do Polonusa, w tym dworzec autobusowy oraz zajezdnia zlokalizowane przy Dworcu Zachodnim w Warszawie.

Czy tym razem uda się sprzedać Polonusa? Przy poprzedniej próbie wycofał sie skarb państwa z uwagi na zbyt wysoką wartość złożonych ofert. Ostrożność w wydatkach na atrakcyjne tereny w Warszawie nie jest jednak wyrazem skąpstwa zainteresowanych, ale trudności prawnych z jakimi boryka się grunt. Spadkobiercy dawnych właścicieli gruntu wystąpili z roszczeniami co do tej działki. Do poprzedniej próby zakupu Polonus przystąpił m.in. deweloper Echo Investment.