Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI S.A. w konsorcjum ze spółką New City Postępu II sfinalizowało przetarg publiczny ogłoszony przez Skarb Państwa na zakup 85 proc. udziałów spółki WFD Translift.

Umowę z konsorcjum podpisał 19 września Mikołaj Budzanowski, minister skarbu, a ze strony konsorcjum sygnatariuszem umowy był Jerzy Leskowicz, prezes zarządu.

- Nabycie od Skarbu Państwa większościowego pakietu udziałów w WFD Translift jest jedną z najważniejszych transakcji dla całej Grupy ECI, która pozwoli nie tylko na poszerzenie portfela grupy w branży produkcyjnej ale umożliwi także dalszy rozwój w zakresie budownictwa komercyjnego w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w warszawskim Mokotowie w perspektywie najbliższych kilku lat - powiedział  Jakub Sagan, dyrektor generalny.

Translift istnieje od ponad 60 lat i jest najstarszą w Polsce firmą produkującą windy. Na przestrzeni lat wyprodukowała i dostarczyła na rynek ponad 70 tys. dźwigów. Specjalizuje się w projektowaniu, produkcji, dostawach i modernizacji dźwigów, uwzględniając specyfikę obiektu i oczekiwania klienta.

Europejskie Centrum Inwestycyjne działa warszawskim rynku nieruchomości komercyjnych. Do tej pory spółka zrealizowała obiekty o zróżnicowanym profilu i przeznaczeniu. Wśród głównych realizacji znajdują się wysokiej klasy obiekty biurowe, centra logistyczno – produkcyjne, hale wystawienniczo-targowe.

Spółka ma już na swoim koncie przeprowadzone z sukcesem transakcje w ramach procesu prywatyzacji. Firma Translift będzie trzecim podmiotem wchodzącym w skład Grupy ECI  działającym w branży produkcyjno – usługowej obok Investim S.A. – lidera na rynku  produkcji elementów małej architektury i firmy Consteel – uznanego generalnego wykonawcy w zakresie robót budowlanych.