Modzelewski & Rodek wykonawcą stanu surowego 155-metrowego biurowca Q22 realizowanego przez Echo Investment w biznesowym centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej.

Spółka Echo Investment zawarła umowę z Modzelewski & Rodek dotyczącą wykonania stanu surowego budynku biurowego Q22. Wartość umowy to 98,5 mln złotych netto.

155-metrowy biurowiec Q22 oferujący ponad 50 000 mkw. powierzchni biurowej powstaje w miejscu rozebranego hotelu Mercure. Wszystkie materiały uzyskane podczas rozbiórki budynku zostały poddane recyklingowi - w ten sposób uzyskano 1 500 ton stali i 25 000 ton betonowego kruszywa. W październiku br. rozpocznie się budowa części podziemnej Q22, która będzie trwała około 12 miesięcy. Projekt Q22 powstał w renomowanej pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska. Zakończenie realizacji biurowca zaplanowano na I kwartał 2016 roku. Wartość inwestycji to 500 mln zł. O inwestycji pisaliśmy szczegółowo tutaj.

Modzelewski & Rodek jest wykonawcą konstrukcji wielu budynków wysokościowych w Polsce takich jak Złota 44  Residential Tower w Warszawie, Sea Towers w Gdyni, Hotel  Intercontinental w Warszawie, Babka Tower w Warszawie, Budynek WARTA S.A. w Warszawie, PZU Tower w Warszawie, Warsaw Financial Center, Centrum ILMET w Warszawie.