Firma deweloperska LHI wybrała Colliers International na wyłącznego agenta odpowiedzialnego za komercjalizację części handlowej nowo powstającego budynku przy ulicy Chmielnej.

Inwestorem Chmielnej 25 jest spółka z grupy LHI, a planowana powierzchnia handlowa w ramach projektu to ponad 1600 mkw. Lokale handlowo-usługowe znajdą się na kondygnacji -1 i parterze, zaś wyższe kondygnacje zostaną przeznaczone na część biurową.

Budynek został zaprojektowany przez renomowaną pracownię Bulanda, Mucha – Architekci i jako jeden z niewielu projektów posiada precertyfikat ekologiczny LEED w klasie Gold. - Stworzenie tak atrakcyjnej nowoczesnej powierzchni handlowej to kolejna po Nowym Domu Jabłkowskich okazja na podniesienie handlowej atrakcyjności ulicy Chmielnej. Chcielibyśmy, aby ulica Chmielna, jako jedyny warszawski deptak, znów zaczęła wykorzystywać swój naturalny potencjał. – mówi Paweł Proński, Associate Director z Colliers International.

Firma LHI odpowiedzialna była również za realizację projektu Nowy Dom Jabłkowskich, który zaczął funkcjonować pod koniec ubiegłego roku. - Nasza nowa inwestycja, podobnie jak Nowy Dom Jabłkowskich, który zrealizowaliśmy nieopodal, przy Chmielnej 19, z pewnością będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem najemców, którzy dbają o swój wizerunek i potrafią docenić prestiżową lokalizację, jakość wykonania, funkcjonalność i ekologiczny charakter obiektu - mówi Robert Mandżunowski, prezes LHI.

Budynek Chmielna 25 powinien zostać ukończony latem 2013 roku.