Fundusz inwestycyjny Akron Investment Central Eastern Europe II ogłosił plany sprzedaży Warsaw Trade Tower, który nabył w 2006 roku. 

Warsaw Trade Tower to jeden z najbardziej prestiżowych budynków Warszawy położony w północno-zachodniej części centrum stolicy. Projekt oferuje 45 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A na 43 kondygnacjach i wznosi się na wysokość 208 metrów, co plasuje go na pierwszym miejscu wśród najwyższych biurowców w Europie Środkowej.

Najemcami nieruchomości są znane międzynarodowe koncerny takie jak KPMG, American Express, Mattel czy AXA, która ostatnio przedłużyła umowę najmu w budynku do roku 2020.  Warsaw Trade Tower, oddany do użytku w 2000 roku, został zaprojektowany przez uznaną amerykańską pracownię architektoniczną RTKL Associates. Doskonała lokalizacja budynku zyska jeszcze na znaczeniu po wybudowaniu II linii metra w 2014 roku.

Za proces sprzedaży odpowiadają  wspólnie Colliers International oraz Jones Lang LaSalle.

- Biorąc pod uwagę rangę Warsaw Trade Tower oraz jego znakomitą jakość spodziewamy się dużego zainteresowania wśród inwestorów. Ciągły wzrost gospodarczy Polski oraz niski wskaźnik powierzchni niewynajętej w centrum Warszawy niewątpliwie uatrakcyjniają ofertę sprzedaży. Warsaw Trade Tower jest jedną z niewielu kluczowych nieruchomości, ulokowanych w centrum Warszawy, wystawioną obecnie na sprzedaż - komentuje  Tomasz Trzósło z Jones Lang LaSalle, który wspólnie z  Neilem Gregory-Eaves’em z  Colliers International, odpowiada za proces sprzedaży.

Ogłoszenie sprzedaży Warsaw Trade Tower zbiegło się w czasie z informacją o zakupie Warsaw Financial Centre przez spółkę joint venture Allianz Real Estate oraz Tristan Capital Partners, którym doradzał ten sam zespół agentów z Colliers International oraz Jones Lang LaSalle.