Na terenie Wałbrzyskiej SSE otworzono nowy biurowiec - Invest - Park Center. Uroczyste otwarcie inwestycja za 18 mln złotych miało miejsce 21 lutego. 

Invest-Park Center wybudowany został przy ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu. Jest to jeden z najnowocześniejszych biurowców w regionie. Jest przeznaczony pod centrum usługowo-konferencyjne z możliwością ubiegania się o korzystanie z pomocy publicznej w ramach SSE. Część powierzchni obiektu została przeznaczona do wynajęcia (814,77 mkw.). Powierzchnia sal konferencyjnych wynosi 217,41 mkw. Przy biurowcu jest 100 miejsc parkingowych.

Prace na Invest-Park Center rozpoczęły się w czerwcu 2012 roku. Początkowo otwarcie biurowca miało nastąpić we wrześniu ubiegłego roku. Budynek został wybudowany przez firmę Eiffage. Wartość inwestycji to prawie 18 mln złotych netto.

Otwarciu towarzyszyła konferencja: „Nowe możliwości. Płaszczyzny współpracy”, w ramach której zaprezentowano nowy biurowiec, wyniki WSSE za 2012 rok oraz plany na 2013 rok. Odbyła się również dyskusja panelowa, w której wzięła udziała m.in Joanna Bensz, członek zarządu PM Group Polska, Beata Tylman, dyrektora ds. Pomocy Publicznej (State Aid) w firmie PricewaterhouseCoopers, Piotr Freyberg, założyciel filii 3M w Polsce, Marek Pasztetnik, prezes zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej oraz Grzegorz Grablewski, starszy menadżer z Działu Doradztwa Podatkowego Ernst & Young.

W dyskusji poruszono kwestie związane z funkcjonowaniem Specjalnych Stref Ekonomicznych. Rozmawiano m.in. na temat wpływu SSE na rozwój regionu i otoczenie biznesu, a także o perspektywie funkcjonowania SSE po roku 2020. Dyskutowano także o spowolnieniu gospodarczym oraz o głównych przesłankach, które skłaniają inwestorów do lokowania swoich inwestycji w WSSE.