Waimea Holding S.A. jeszcze w tym roku planuje rozpoczęcie realizacji inwestycji Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka. Nowoczesny terminal multimodalny będzie stanowił integralną część infrastruktury  Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka będąc najnowocześniejszą jednostką operacyjną na Podkarpaciu. Terminal cargo spełniający najwyższe światowe standardy zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego.

Nowoczesny obiekt Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka o powierzchni  5 310  mkw. powstanie na 2 hektarowej działce położonej w zakresie terytorialnym międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Ważnym atutem projektu jest jego wyjątkowa lokalizacja przy drodze dojazdowej do podrzeszowskiego lotniska w Jasionce nr 869. Droga wojewódzka nr 869 (Jasionka – Rudna Mała) do  końca 2015 roku ma zostać rozbudowana tak, że będzie biegła równolegle do A4 i połączy Węzeł Rzeszów Zachód i Węzeł Jasionka, umożliwiając łatwiejszy i bezkolizyjny dojazd z A4 i S19 do lotniska.

Multimodalny obiekt Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka będzie spełniał wszystkie wymagania niezbędne do organizacji przeładunku. Magazyn cargo wyposażony w nowoczesny sprzęt, w tym urządzenie rentgenowskie do kontroli bezpieczeństwa przesyłek, zaoferuje wysokiej jakości obsługę przesyłek lotniczych, w przyszłości także z przeładunkiem na transport kolejowy. Obiekt będzie posiadał także chłodnie i mroźnie, specjalne wyposażone magazyny przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych. W budynku będą funkcjonowały także wysokiej klasy klimatyzowane pomieszczenia biurowe dla potrzeb spedytorów, agencji celnych i urzędów celnych.

Inwestycja wpisuje się w program aktywizacji terenów około lotniskowych i rozszerzenia usług na lotnisku w Rzeszowie. Na przełomie roku zostanie wybrany generalny wykonawca inwestycji i rozpocznie się budowa terminala, którego otwarcie zaplanowano na przełomie II i III kwartału 2016 roku. Inwestor rozpoczyna rozmowy z Zarządem Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w zakresie zapewnienia obsługi naziemnej Waimea Cargo Terminal. Finansowanie inwestycji zapewnione będzie z kapitału Grupy Waimea, obligacji korporacyjnych oraz kredytów bankowych. Projekt wykonała pracownia architektoniczna AD ARCH Studio.