We wrześniu belgijski producent komponentów do materacy – DesleeClama otworzył swój nowy zakład produkcyjny na terenie kompleksu SEGRO w Łodzi. „Jednym z podstawowych czynników, dla których zdecydowaliśmy się uruchomić fabrykę w Łodzi, było bycie bliżej naszych klientów oraz poprawienie jakości naszych usług na lokalnym polskim rynku.” – informuje Veronique Mulliez, Dyrektor Zarządzający DesleeClama w Europie.

W czerwcu firma wynajęła ostatnią wolną powierzchnię w SEGRO Business Park Łódź. Obecnie trwają prace adaptacyjne mające na celu odpowiednie przygotowanie powierzchni dla nowego najemcy. Całość wynajętej powierzchni to 3 300 m², z czego część zostanie dostosowana do działalności produkcyjnej i na cele biurowo-socjalne. Rozpoczęcie działalności w budynku planowane jest na początku października.

Będzie to pierwsza siedziba firmy w Polsce. Grupa DesleeClama została założona w 1928 roku w Belgii, jako rodzinna firma specjalizująca się w produkcji materacy. Obecnie producent oferuje nie tylko materace, ale również przedstawia swoim klientom pełen zakres rozwiązań stosowanych w sypialniach, które uwzględniają najnowsze tendencje rynkowe. DesleeClama posiada biura sprzedaży i zakłady produkcyjne na terenie pięciu kontynentów, zatrudnia ponad 950 pracowników, a ich roczne obroty wynoszą ok. 100 mln euro.

W transakcji najmu pośredniczyła firma CBRE. „Łódź jest doskonałym miejscem dla nowych inwestorów z sektora produkcyjnego, którzy chcą się rozwijać w Polsce. Dzięki elastyczności SEGRO, które zapewniło wszelkie wymogi, co do dopasowania powierzchni w bardzo krótkim czasie, udało nam się sfinalizować transakcję z firmą DesleeClama.” – komentuje Małgorzata Czepel, Property Negotiator CBRE.

„Cieszymy się, że firma DesleeClama decydując się na ekspansję na terenie Polski wybrała kompleks SEGRO na swoją siedzibę. Obecnie przygotowujemy obiekt tak, aby w pełni sprostał wszelkim wymaganiom firmy, zapewniając warunki do produkcji i magazynowania komponentów do materacy..” – dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.