Przy ul. Włodarskiej we Wrocławiu został otwarty nowy budynek biurowy firmy Volvo. Kontrakt, o wartości 6,8 mln zł netto, został zrealizowany przez Skanska w 10 miesięcy.

- Naszym zadaniem była przebudowa istniejącego budynku mieszkalnego z początku XX wieku. Budynek ten został zaadoptowany na pomieszczenia biurowe dla firmy Volvo. Zwiększono wysokość II piętra i dobudowano nową część obiektu - mówi Agnieszka Tarnawa, Menadżer Projektu, Skanska.

Skanska wykonała nowe instalacje sanitarne i elektryczne. Budynek został wpięty do sieci gazowej oraz rozdzielczej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej należącej do Volvo.

- Niecodziennym rozwiązaniem było obniżenie istniejącej posadzki piwnicy o ponad 1 m w gruntach w stanie luźnym. Dzięki temu budynek zyskał dodatkowe pomieszczenia na sale konferencyjne – mówi Marcin Endel-Ragis, kierownik budowy.

Budynek zyskał reprezentacyjne wejście z granitowymi schodami, prowadzącymi przez podcień do holu głównego z recepcją, pomieszczenia przeznaczone do spotkań, tzw. „quiet room” oraz biura. Piwnice mieszczą trzy sale konferencyjne.

Biurowiec jest kolejnym owocem współpracy Volvo i Skanska. W 2009 roku developer postawił 3-kondygnacyjny budynek biurowy o łącznej powierzchni 5,8 tys. mkw. na sąsiedniej działce.