Na targach MIPIM HB Reavis zaprezentuje m.in. trzy flagowe inwestycje – warszawskie Varso, Twin City w Bratysławie oraz Agorę w Budapeszcie.

- To ekscytujący moment w historii HB Reavis – prowadzimy jednocześnie trzy duże projekty, z których każdy znacząco wpłynie na wygląd i rozwój trzech europejskich stolic. Cieszymy się, że możemy zaprezentować nasze budynki i opowiedzieć o naszej strategii podczas MIPIM. Tym bardziej, że oprócz Europy Środkowo-Wschodniej oraz Wielkiej Brytanii, w kręgu naszych zainteresowań znalazły się Niemcy. – mówi Pavel Trenka, prezes zarządu Grupy HB Reavis.

Varso, Warszawa

Wśród trzech budynków Varso wyróżni się najwyższy wieżowiec w Europie Środkowej, zaprojektowany przez renomowaną pracownię architektoniczną Foster + Partners. Oprócz nowoczesnych biur, a także jednego z największych centrów co-workingowych w Polsce, budynek zaoferuje wyjątkową atrakcję dla warszawiaków i turystów – z jego dachu na wysokości 230 metrów będzie można podziwiać panoramę stolicy. Z kolei na parterach dwóch budynków zaprojektowanych przez pracownię Hermanowicz Rewski Architekci, pracownicy biurowi i sąsiedzi znajdą sklepy, punkty usługowe, restauracje i kawiarnie.

W Varso zastosowane zostaną nowoczesne technologie ograniczające zużycie energii elektrycznej i wody oraz emisję zanieczyszczeń. Będzie to pierwsza tak duża inwestycja w kraju z certyfikatem ekologicznym BREEAM na poziomie „Outstanding”. Budowa Varso zostanie ukończona w 2020 roku.

Twin City, Bratysława

Twin City to jedna z największych inwestycji zakładających gruntowną przebudowę tak dużego fragmentu miasta w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowoczesne centrum biznesowe stanowić będzie integralną część współczesnego śródmieścia Bratysławy. Pierwszy etap obejmuje trzy siedmiokondygnacyjne budynki biurowe z funkcjami handlowo-usługowymi – łącznie ok. 65 000 mkw. powierzchni do wynajęcia.

Centralnym punktem założenia będzie 89-metrowy wieżowiec Twin City Tower o charakterystycznej fasadzie w kolorze miedzi, nawiązującej do przemysłowego dziedzictwa tej części miasta. Na 24 piętrach budynek zaprojektowany przez architektów z firm Sibert+Talas, CEPM oraz John Robertson pomieści przede wszystkim komfortowe biura. Jego budowa zakończy się w przyszłym roku.

Agora, Budapeszt

Agora to projekt położony w samym centrum stolicy Węgier, w pobliżu bulwaru Róberta Károlyego oraz ulicy Váci – jednej z najpopularniejszych lokalizacji biurowych. Budowa pierwszego etapu właśnie wystartowała (pierwsze dwa budynki powstaną do końca 2018 roku), a docelowo inwestycja zaoferuje 136 000 mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej i handlowo-usługowej. Wyróżni ją nie tylko nowoczesna architektura, ale też duża ilość zieleni i przestrzeni publicznych.

Projekt architektoniczny Agory powstal na deskach renomowanej londyńskiej pracowni MAKE Architects oraz węgierskiego FINTA Studio. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM Outstanding, a także certyfikatu WELL Platinum – innowacyjnej metody oceny wpływu budynków na zdrowie i samopoczucie ich użytkowników.