Uniwheels AG, producent felg aluminiowych, rozpoczął budowę nowego zakładu produkcyjnego w Stalowej Woli, co pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych polskich fabryk o ok. 2 miliony felg rocznie.

Nowy zakład produkcyjny będzie czwartym z kolei zakładem Uniwheels. Obecnie producent posiada dwa zakłady w Stalowej Woli i jedną w Niemczech. Wartość inwestycji związana z budową nowego zakładu w Stalowej Woli wynosi ok. 87 mln euro. Inwestycja jest finansowana ze środków pozyskanych z oferty publicznej przeprowadzonej na GPW w kwietniu br. oraz ze środków własnych i linii kredytowych. W nowym zakładzie produkcyjnym w Stalowej Woli zatrudnienie znajdzie co najmniej 250 osób

Po zakończeniu budowy w Stalowej Woli powstanie największy na świecie kompleks produkcyjny felg aluminiowych, składający się z trzech sąsiadujących zakładów, o łącznych mocach produkcyjnych ok. 9 mln felg rocznie.

- Zdecydowaliśmy się rozwinąć naszą działalność w Polsce i zbudować tutaj nowy zakład produkcyjny ze względu na dobrą sytuację na rynku motoryzacyjnym i stale zwiększający się popyt ze strony naszych klientów, którymi są głównie producenci samochodów klasy premium. Inwestycja w Stalowej Woli jest realizowana zgodnie z założonym harmonogramem i rozpoczęliśmy już pierwsze prace budowlane– mówi Ralf Schmid, prezes zarządu Uniwheels AG.

Zakończone zostały już prace ziemne oraz melioracyjne, obecnie wznoszone są pierwsze elementy konstrukcyjne budynków. Zakończenie prac budowlanych oraz tradycyjna uroczystość zawieszenia wiechy planowana jest na wrzesień br.

Grupa Uniwheels jest jednym z największych pracodawców w Stalowej Woli i regionie. Na koniec 2014 roku zatrudniała w dwóch polskich fabrykach ponad 1800 osób, a ich liczba zwiększyła się o ponad 15 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Polscy pracownicy stanowią ok. 78 proc. wszystkich zatrudnionych w całej Grupie Uniwheels.