TK Development sprzedał firmie Heitman dwa projekty handlowe: Galeria Tarnovia w Tarnowie oraz projekt w Jeleniej Górze.

Dokładnie TK Development pozbył się 70 proc. udziałów w obydwu projektach za sumę 95 mln euro. Nabywcą została amerykańska firma Hetman posiadająca w Europie nieruchomości w 15 krajach, których wartość sięga 4 mld euro.

Galeria Tarnovia otworzyła się w 2009 roku i dysponuje pow. 33 tys. mkw. Jest to najważniejszy z ukończonych przez TK Development projektów w Polsce. Wartość rynkowa centrum handlowego to 40 mln euro.

Natomiast projekt w Jeleniej Górze zakłada powstanie centrum handlowego o pow. 24 tys. mkw., w tym 3,5 tys. mkw. przeznaczonych na supermarket. Zakupiona nieruchomość ma już miejscowy plan zagospodarowania oraz pozwolenie na budowę, a budowa powinna rozpocząć się w 2013 roku. Jej planowane zakończenie to 2015 rok. Wartość projektu wynosi 55 mln euro.

TK Development planuje wykorzystać zyski ze sprzedaży do rozwoju pozostałych projektów. Zgodnie z umową, która wejdzie w życie w sierpniu 2012 roku, obyda projekty mogą zostać ponownie sprzedane za trzy lata.